Na Palmovce se včera slavilo velké výročí – přesně 130 let od chvíle, kdy mezi Karlínem, Libní a Vysočany vyjela první elektrická tramvaj. Za průkopnickým projektem stál František Křižík, přezdívaný „český Edison“, jehož vynález navždy změnil tvář pražské dopravy. Oproti koňským tramvajím nabídla elektrická dráha rychlejší a spolehlivější spojení a pomohla nastartovat rozvoj celých čtvrtí.
Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství).