Praha, 12. 9. 2013 – Soutěž ICT Diplomová práce roku, která si klade za cíl podporu vysokého školství a zvýšení prestiže studia oboru informačních a komunikačních technologií, zná vítěze osmého ročníku. V šesti soutěžních kategoriích byl letos přihlášen rekordní počet 115 prací, z nichž odborná porota vybrala ty nejlepší. Vítězové obdrželi symbolický šek na 50 000 korun, celková částka pro oceněné soutěžící dosáhla téměř 400 000 korun. Soutěž organizuje ICT UNIE. (TZ)
Vítězné práce byly vyhlášeny v rámci slavnostního večera v pražské restauraci AvantGarde, kterého se kromě oceněných studentů zúčastnili partneři soutěže i další firmy a organizace působící v oblasti ICT, představitelé akademické sféry a zástupci ministerstev. Mezi hosty byli přítomni například Jiří Jirka, náměstek ministra průmyslu a obchodu, Pavel Ripka, děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT, nebo Pavel Tvrdík, děkan Fakulty informačních technologií ČVUT. Slavnostní večer uváděl moderátor Vladimír Kroc.
Finálové kolo soutěže, kde vybraní studenti před odbornou porotou složenou z vysokoškolských pedagogů a zástupců ICT firem obhajovali své práce, se předtím uskutečnilo na akademické půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.
Vítězi jednotlivých kategorií soutěže se stali tito studenti:
-
2. místo – Klára Muziková, VŠE Praha, práce „Využití elektronické výměny dat pro účely účetního výkaznictví a pro komunikaci s veřejnou správou“; 2. místo – Radan Miksa, BIVŠ Praha, práce „Zpracování finančních dokladů formou outsourcingu“ (poznámka: první místo nebylo uděleno)
-
kategorie „B2B integrace – automatická výměna elektronických dokladů“ (partner: EDITEL CZ)
-
-
1. místo – István Mészáros, VUT Brno, práce „Cooperative Distributed Data Backup System“
-
kategorie „Cloud služby a Datacenter Managed Services“ (partner: Telefónica)
-
-
1. místo – Martin Tříska, ČVUT Praha, práce „Customer Intelligence v kontextu Big Data“
-
kategorie „Doplňky k podnikovým informačním systémům: In-Memory technologie, Mobility, Sociální sítě a Business Intelligence“ (partner: SAP)
-
1. místo – Radek Hrbáček, VUT Brno, práce „Koevoluční algoritmus v FPGA“
-
kategorie „Podnikové informační systémy, ostatní IT práce“ (partner: ABRA Software)
-
1. místo – Lukáš Kekely, VUT Brno, práce „Hardwarová akcelerace aplikací pro monitorování a bezpečnost vysokorychlostních sítí“
-
kategorie „Řešení pro firemní mobilitu a bezpečnost“ (partner: T-Systems)
-
1. místo – Alexandr Kučera, ČVUT Praha, práce „Dlouhodobý model finanční situace rodiny“
-
kategorie „Srovnání distribučních a prodejních kanálů pro úvěrové produkty finančních bank z hlediska rizika a efektivity“ (partner: ARBES Technologies)
Odměna pro vítěze v každé kategorii tedy činila 50 000 korun, 2. místo bylo ohodnoceno částkou 10 000 korun, 3. místo částkou 5 000 korun a soutěžící na 4. až 6. příčce získali 1 000 korun. Někteří ocenění studenti obdrželi také přímou pracovní nabídku od společnosti, která je partnerem dané kategorie.
„Spolupráce s vysokými školami – mimochodem nejen na tomto projektu – a podpora studia technických oborů je důležitou součástí aktivit našeho sdružení. Těší nás rostoucí počet přihlášených účastníků, a to i dívek, jejichž zájem dokazuje, že ICT obory na univerzitách nejsou jen doménou mužů. Pozitivním zjištěním také je, že kvalita soutěžních prací se rok od roku zvyšuje. Můj obdiv patří všem studentům a studentkám, kteří se rozhodli jít s kůží na trh a do soutěže se přihlásili, i jejich pedagogům. A děkuji firmám, jež ICT Diplomovou práci roku podpořily finančně,“ zdůraznil prezident ICT UNIE Svatoslav Novák.
Nad letošním ročníkem soutěže převzaly záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Partnery byly společnosti ABRA Software, ARBES Technologies, EDITEL CZ, SAP, Telefónica a T-Systems, partnerem za studentskou obec pak Česká studentská unie (ČeSU).
ICT UNIE je profesní sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací i dalších podnikatelských a vzdělávacích subjektů, jehož cílem je zvýšit vnímání důležitosti zavádění a využívání moderních informačních technologií ve společnosti, včetně vytváření optimálních podmínek pro rozvoj veřejných sítí elektronických komunikací v České republice jako nezbytného předpokladu pro fungování informační společnosti. Ve svých aktivitách navazuje na činnost Sdružení pro informační společnost (SPIS) a Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS). ICT UNIE má více než osmdesát firemních členů, jejím prezidentem je Svatoslav Novák. Podrobnější informace najdete na www.ictu.cz.