Bezpečnostní společnost Kaspersky Lab a vědecký festival Starmus 2017 zjišťovaly, jaký zvuk si lidé spojují s bezpečím. Přední světoví DJové pak jejich závěry přeměnili do 10 nahrávek, které představují „Zvuk bezpečí“.
Jaké zvuky si lidé spojují s pocitem bezpečí, to je hlavní otázkou projektu „Zvuk bezpečí“. Hudebníci, výzkumníci a sportovní hvězdy, mezi nimiž figuruje šachový velmistr Sergey Karjakin a řada pilotů Formule 1, se spojili, aby společně našli odpověď.
Ke společnosti Kaspersky Lab se následně přidalo mezinárodní hudební vydavatelství Diamondhouse Records, aby společně jednotlivé zvuky povýšily na hudbu. Vybraly desítku světově uznávaných hudebních producentů a DJů, kteří zremixovali řadu ojedinělých skladeb evokujících „Zvuk bezpečí“. Mezi hudebníky, kteří své skladby zahrají na letošním vědecko- uměleckém festivalu Starmus v norském Trondheimu, jsou:
- Eddie Amador – americký Tech House a Dance DJ a producent, nominovaný na cenu Grammy
- AKADIAN – britský House a Electro DJ a producent
- Dany Cohiba – španělský House DJ a producent
- DJ Schedule 1 – jihokorejský EDM DJ a producent
- Dubtal3nt – rakouský Dubstep a Trap DJ a producent
- DJ Favorite – ruský Future House DJ, remixér a producent
- Artone & BOYAN – bulharští DeepHouse & Chillout-Lounde producenti a DJs
- DJ Superjam – americký Hip Hop DJ a producent
- Falko Niestolik – německý House remixér a producent
- DJ Lykov – ruský Elecro House DJ a producent
Skladby těchto deseti finalistů se mezi sebou utkají ve veřejném hlasování o to, která z nich se stane oficiální hymnou Starmus Kasperky Hubu. Fanoušci mohou svého favorita podpořit na této stránce.
„Pocit jistoty a bezpečí je velmi subjektivní. Situace, v níž se jeden může cítit bezpečně, může pro jiného být peklem. Stejně tak rozdílné může být vnímání hudby – jediná skladba může někoho zcela uklidnit, zatímco jiného přivést do varu. Domnívám se, že experimentování a hledání nových spojitostí je zásadní pro setrvání na předních pozicích v rámci technologických inovací. Hledání nových věcí je zároveň i zábavné. Náš projekt Zvuk bezpečí, kterým chceme také oslavit 20 let existence naší společnosti, se zaměřuje na význam bezpečí a jistoty, který těmto pojmům přisuzují různí lidé. Už se nemohu dočkat, až si nahrávky poslechnu,“ říká Eugene Kaspersky, CEO a zakladatel společnosti Kaspersky Lab.
„Pro mě osobně zvuk bezpečí zní jako bouchnutí těžkými dveřmi od vězení a skřípající zvuk západky po železném zámku. Bude nesmírně zajímavé slyšet všechny tyhle ´zvuky bezpečí´ pohromadě. Byla to pro mě bezesporu velká výzva,“ komentoval jeden ze zúčastněných DJů AKADIAN.
Kaspersky hub bude na festivalu Starmus 2017 každý den hostit přednášky, diskuzní panely a semináře, kde se představí vědci a bezpečnostní odborníci.
Více informací o projektu „Zvuk bezpečí“ včetně videí s hudebníky najdete na oficiální stránce projektu.
Své vlastní nápady a nahrávky „Zvuku bezpečí“ můžete sdílet pod hashtagem #MySoundOfSafety.
Společnost Kaspersky Lab je oficiálním sponzorem festivalu Starmus, který se uskuteční od 18. do 23. června 2017 v norském Trondheimu. Živý streaming celého festivalu bude možné sledovat na tomto odkazu.
O společnosti Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je mezinárodní společností, která se zabývá kybernetickou bezpečností a v roce 2017 slaví 20 let od svého založení. Své rozsáhlé odborné znalosti kybernetických hrozeb využívá Kaspersky Lab při vytváření bezpečnostních řešení a služeb k ochraně podniků, kritické infrastruktury, vládních organizací a uživatelů po celém světě. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.
O Starmusu a jeho vědeckém a hudebním odkazu
Festival Starmus se zrodil v roce 2011 z nápadu astrofyzika Garika Israeliana. Jeho cílem bylo zpřístupnit vědu a umění široké veřejnosti, čehož dosáhl prostřednictvím tří festivalů, kterých se účastnili nejvlivnější vědci a astronomové i hvězdy hudebního průmyslu. Starmus se nicméně nezaměřuje pouze na vědu, ale jeho podstatnou část tvoří i hudba. Nejvýznamnější člen poradní rady festivalu, Peter Gabriel, bývalý frontman britské skupiny Genesis, o festivalu říká: „Hudebníci se snaží poznat a definovat, co se nachází v našem nitru. Astronomové zase pro změnu to, co existuje mimo nás. To je přesně to, co na Starmusu obdivuji nejvíce – propojení těchto dvou světů.“
Nadcházející festival Starmus s velmi zajímavým seznamem řečníků začne letos v červnu. Trondheim se tak opět stane svědkem nejambicióznější světové vědecké události, která z něj udělá město kultury, vědy a technologií.
Více informací o festivalu najdete na adrese: https://www.starmus.com.