Praha – 15. listopadu 2011 – Připravte se na boj o holý život v adrenalinovém závodě napříč celým severoamerickým kontinentem od mostu Golden Gate až k mrakodrapu Empire State. Need for Speed The Run od společnosti Electronic Arts je nyní v prodeji ve verzích pro PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii a Nintendo 3DS. PC verze bude hratelná od pátku 18. listopadu. (TZ)
V Need for Speed The Run se objeví Christina Hendricks ze seriálu Mad Men, Sean Faris ze seriálu Never Back Down, modelka Irina Shayk z přebalu kalendáře Sports Illustrated pro rok 2011 a její kolegyně Chrissy Teigen coby příběhové postavy, které hráče zavedou na závod napříč Amerikou ze San Franciska do New Yorku. S vidinou možnosti zisku hlavní ceny 25 miliónů dolarů usedají hráči za volant v roli Jacka Rourka a vyrážejí na tisíce kilometrů dlouhou trasu ze západního na východní pobřeží USA. Soupeřem jim přitom není pouze 200 dalších závodníků, ale také ostří policisté a nebezpeční gangsteři.
Akce však nekončí překročením cílové čáry v New Yorku. Need for Speed The Run nabízí další hodiny herní zábavy v samostatných závodech i režimu pro více hráčů. Vrací se samozřejmě také osvědčená funkce Autolog s neustálým monitorováním dosažených výkonů a informacemi o počínání kamarádů, odvěkých rivalů a dalších hráčů.
Úžasné scenérie a působivě zpracovaná herní prostředí v Need for Speed The Run byla vytvořena díky enginu Frostbite 2. Obrovský výkony této technologie švédského studia DICE, která stojí za realistickou podobou bojišť v Battlefield 3, umožňuje tvořit detailně propracované prostory v obrovském měřítku. V Need for Speed The Run tak najdete vizuálně atraktivní trasy a samozřejmě rovněž ty nejžhavější vozy současnosti, jako jsou například novinky pro rok 2012: Porsche Carrera S či Lamborghini Aventador.
The Run je v pořadí již 18. dílem série Need for Speed. Ta vznikla v roce 1994 a od té doby zaznamenala více než 115 miliónů prodaných kusů her a tržby přesahující 1 miliardu dolarů. Další informace o Need for Speed najdete na stránkách http://www.needforspeed.com nebo česko-slovenské komunitní stránce na Facebooku http://www.facebook.com/needforspeed.czsk.