#Asociace producentů v audiovizi

Český audiovizuální průmysl si v roce 2024 vybral pauzu v době nevýhodných pobídek a soustředil se na přípravu podmínek pro nový růst, stoupla česká VOD tvorba a reklama

Česká audiovize hlásí celkově propad za uplynulý rok 2024 na necelých 10 miliard z původních 13,5  mld. v roce 2023, což je pokles přibližně o 27 %. Došlo k očekávanému propadu v oblasti zahraničního  servisu o 40 %, protože pobídky 20 % nemohly konkurovat ostatním státům. Tento fakt Asociace  producentů avizovala – i proto tolik bojovala za změny, jako například navýšení pobídky na 25 % nejen  pro zahraniční produkce natáčející v České republice. Pokud by ke změnám nedošlo, situace by se  stala do budoucna neudržitelnou. Poptávka zahraničních produkcí po natáčení v tuzemsku díky řadě  opatření již v tuto chvíli roste, ale návratu na vrchol předchází dlouhodobý a pozvolný proces  opětovného růstu. Kde audiovize vloni narostla, to je česká VOD tvorba a oblast reklamy. Na všech  frontách se daří české animaci. 

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství). 

Do Producentské síně slávy vstoupí producentka Občana Havla Jarmila Poláková, ocenění převezme na MFF Karlovy Vary z rukou Heleny Třeštíkové a Aleny Müllerové

Přední producentka dokumentárního filmu a hlavní osobnost produkční společnosti Film & sociologie Jarmila Poláková vstoupí na 58. ročníku MFF Karlovy Vary jako první žena do Producentské síně slávy. Před ní se této pocty dostalo producentům Jiřímu Ježkovi a Jaromíru Kallistovi. Ocenění vyhlašuje již potřetí Asociace producentů v audiovizi (APA). V práci Polákové se spojovala akademická sféra, sociologie, historie i filozofie s filmovým dokumentem, známá je i jako producentka filmu Občan Havel. Jarmila Poláková převezme ocenění v podobě nové sošky v neděli 30. června v Grandhotelu Ambassador Národní dům z rukou režisérky Heleny Třeštíkové a producentky a dramaturgyně Aleny Müllerové. Medailonek Jarmila Poláková: https://www.youtube.com/watch?v=wc9QkHQl7YE 

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství). 

Konec neférového tendrování v ČR, memorandum o férových podmínkách podepsaly desítky režisérů a všechny velké reklamní produkce

Dlouhá diskuse na téma neúnosných podmínek reklamních tendrů, které kladou vysoké časové a finanční nároky na agentury, produkce a samotné režiséry, dospěla k závěru. Memorandum o férových podmínkách při zadávání tendru na výběr režiséra a produkce pro výrobu reklamního spotu, jehož vznik iniciovala Asociace producentů v audiovizi (APA), právě podepsalo šedesát předních českých režisérů a všechny velké reklamní produkce. Jedná se tak o zásadní průlom na poli reklamního a audiovizuálního průmyslu.

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství).