#OR-CZ

Kelča: České zdravotnictví už AI využívá, centralizace ale neprobíhá

Umělá inteligence se dnes v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních využívá nejvíc při obrazové dokumentaci, pro strukturování textu a vyhledávání. AI spíš šetří čas a kontroluje, ale nenajde unikátní nemoc, kterou častěji diagnostikuje lékař, říká technický ředitel české společnosti OR-CZ Jan Kelča. 

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství). 

AI pomáhá se sdílením dat v nemocnicích

Umělá inteligence hraje ve zdravotnictví stále větší roli v mnoha lékařských oborech. Jedním z nich je sdílení dat. Nemocnice si nainstaluje program, který zajišťuje příjem kompletních dat, včetně pacientských údajů. Následně proběhne jejich anonymizace a odeslání do AI v cloudu.

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství). 

Den ochrany osobních údajů. Ve zdravotnictví jsme pořád na začátku

28. ledna je dnem ochrany osobních údajů. V roce 1981 k tomu přijala Rada Evropy historicky první zákonodárný dokument. Do té doby nic podobného žádný stát ani instituce nekontrolovaly. Ve zdravotnictví je i dnes Česko stále téměř na startu, většina dat jde pořád přes papír, digitalizace vázne.

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství). 

Už 120 nemocnic využívá digitalizaci zdravotnických snímků

Už více než 120 zdravotnických zařízení po celé ČR využívá software nazvaný MARIE PACS pro digitální ukládání, správu a distribuci zdravotnických snímků od české firmy OR-CZ. Systém umožňuje zpracovat obrazovou dokumentaci prostřednictvím umělé inteligence (AI), která pomáhají s vyhodnocováním a zefektivněním práce při diagnostice.

Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství).