Kelča: České zdravotnictví už AI využívá, centralizace ale neprobíhá
Umělá inteligence se dnes v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních využívá nejvíc při obrazové dokumentaci, pro strukturování textu a vyhledávání. AI spíš šetří čas a kontroluje, ale nenajde unikátní nemoc, kterou častěji diagnostikuje lékař, říká technický ředitel české společnosti OR-CZ Jan Kelča.
Tento obsah je v kompletní podobě dostupný pouze pro členy FeedIT+ (#FULL a #LITE členství).