Znalecký ústav APOGEO Esteem otevřel divizi zaměřenou na informační a komunikační technologie

Znalecký ústav APOGEO Esteem, který je součástí poradenské skupiny APOGEO GROUP, začal jako první v Česku nabízet znalecké služby ve všech oborech informačních a komunikačních technologií (ICT). „Otevřeli jsme specializovanou divizi, která se zaměří na komplexní znalecké a expertní služby. Závislost firem na ICT technologiích rapidně roste a management firem chce mít jistotu, že se investované prostředky vrátí,“ říká Andrea Paslerová, předsedkyně představenstva společnosti APOGEO Esteem.

V Česku působí  445 znaleckých ústavů. Činnost 21 z nich souvisí s informačními technologiemi, žádný však nenabízí kompletní portfolio ICT disciplín. „APOGEO Esteem tak bude jako jediný znalecký ústav pokrývat veškeré oblasti informačních a komunikačních technologií včetně jejich právních aspektů,“ dodává Andrea Paslerová. Spoluzakladateli ICT divize jsou dva zkušení profesionálové z oblasti informačních technologií: Ivan Janoušek a Jan Vojtěch Binder.

Více než  polovina ICT projektů končí patem

Společnost APOGEO Esteem zaznamenala meziročně 40% růst zájmu o služby v oblasti ICT. Největší poptávka je po konzultacích při formulaci smluv na dodávku technologií, zájem je též o vyjednávání jejich podmínek, dohled nad realizací projektů nebo analýzy současného stavu ICT systémů.

„Podle našich zkušeností více než 50 % započatých ICT projektů končí nezdarem,“ říká Ivan Janoušek, soudní znalec a ICT Group Valuation Manager společnosti APOGEO Esteem. Mezi nejčastější důvody patří chybné předpoklady v zadávací dokumentaci nebo neochota projekt ukončit, pokud se už ukáže, že výstup nebude naplňovat původní očekávání. „Ukazuje se však, že úspěšnou realizaci IT projektů lze pojistit přítomností nezávislého oborového specialisty,“ uzavírá Ivan Janoušek.

O společnosti APOGEO Esteem, a.s.

Společnost APOGEO Esteem, a.s. je součástí poradenské skupiny APOGEO GROUP. Znalecký ústav zajišťuje komplexní služby v oblasti auditu, daní, transakčního poradenství, znaleckých služeb, zpracování účetní či mzdové agendy a nově i znalecké služby v oblasti informačních technologií. Firma disponuje jedním z nejširších rozsahů znaleckých oprávnění v České republice pro obor ekonomika, jež uděluje Ministerstvo spravedlnosti České republiky.

O APOGEO Group

Poradenská  skupina APOGEO Group sdružuje skupinu APOGEO, poskytující  služby v oblasti auditu, daní, financí,  účetnictví a znaleckých služeb, a společnost SMART Office & Companies, lídra na trhu prodeje ready-made společností, trustových služeb a virtuálních kanceláří. Stabilním zázemím je skupina APOGEO Group nezpochybnitelnou jistotou nejen pro své zaměstnance a obchodní partnery, ale díky širokému a vzájemně navazujícímu portfoliu služeb především pro své klienty.

Více informací  na www.apogeo.cz