Kingston Digital rozšiřuje řadu vysokorychlostních paměťových karet microSDHC třídy 10 o kapacity 4GB a 8GB

Kingston Digital, Inc., zajišťující výrobu a distribuci pamětí typu flash jako dceřiná společnost Kingston Technology Company Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila zahájení dodávek paměťových karet Kingston microSDHC třídy 10 s kapacitami 4GB a 8GB, které se připojují k již dříve uvedené 16GB kartě třídy 10. V průběhu druhého čtvrtletí společnost Kingston® doplní tuto rodinu produktů i o kartu s kapacitou 32GB. Karty třídy 10 zaručují minimální rychlost zápisu dat 10 MB/s. (TZ)

„Paměťové karty microSDHC třídy 10 společnosti Kingston jsou kompatibilní s množstvím nejnovějších mobilních telefonů, mezi něž patří i smartphony na platformě Android™ a BlackBerry®, videokamery s vysokým rozlišením a stále oblíbenější tablety,“ řekl Marcin Gaczor, tiskový mluvčí společnosti Kingston pro Českou republiku. „Třída 10 poskytuje vyšší rychlost přenosu dat a výběr různých kapacit pomůže uspokojit potřeby uživatelů, z nichž někteří mají na objemy paměťových karet nároky menší, jiní vysoké.“

Společnost Kingston klade na mobilitu a všestrannost velký důraz, a proto bude tyto karty dodávat i v podobě tzv. multi-kitu – soupravy, jež obsahuje adaptér na velikost standardních SD karet a USB čtečku paměťových karet. SD adaptér umožňuje používat tyto karty v digitálních fotoaparátech a videokamerách při snímání fotografií a záznamu videí a čtečka představuje snadný a rychlý způsob, jak přenášet data do hostitelského počítače. Jako multi-kit se budou paměťové karty microSDHC třídy 10 dodávat od konce března.

Kromě karet třídy 10 společnost Kingston aktuálně dodává i paměťové karty microSDHC s třídou 4 a různými kapacitami až 32GB, a to jak samostatné, tak jako součást multi-kitu. Paměťové karty Kingston mají doživotní záruku a nepřetržitou technickou podporu. Podrobnější informace můžete získat na webových stránkách společnosti Kingston na adrese www.kingston.com/europe.

Vlastnosti a technické údaje paměťových karet Kingston microSDHC třídy 10:

 • Standardizace: splňují specifikační standardy SD Card Association
 • Všestrannost: s příslušným adaptérem je lze použít jako karty SDHC plné velikosti
 • Kompatibilita: s hostitelskými zařízeními/čtečkami, jež podporují formát microSDHC; nejsou kompatibilní s hostitelskými zařízeními/čtečkami určenými pro standardní microSD karty
 • Formát souborů: FAT32
 • Spolehlivost: doživotní záruka
 • Kapacity*: 4GB, 8GB, 16GB
 • Rozměry: 11 mm x 15 mm x 1 mm (0,43″ x 0,59″ x 0,039″)
 • Rychlost: třída 10 – minimální rychlost přenosu dat 10 MB/s
 • Provozní teploty: -25°C až 85°C (-13°F až 185°F)
 • Teploty pro skladování: -40°C až 85°C (-40°F až 185°F)
 • Hmotnost: 2,7 g (0,1 oz.)

* Část z uvedené kapacity je využita pro formátování a další funkce, a není proto k dispozici pro ukládání dat. Podrobnější informace naleznete v Průvodci pro flash paměti společnosti Kingston na adrese Kingston.com/Flash_Memory_Guide.

Paměťové karty Kingston microSDHC třídy 10
Označení modelu Kapacity a vlastnosti Výrobcem doporučená maloobchodní cena
SDC10/16GB Paměťová karta microSDHC 16GB třída 10 (karta + adaptér na velikost SD) 2124 Kč
SDC10/16GBSP Paměťová karta microSDHC 16GB třída 10 (pouze karta) 2119 Kč
SDC10/8GB Paměťová karta microSDHC 8GB třída 10 (karta + adaptér na velikost SD) 504 Kč
SDC10/8GBSP Paměťová karta microSDHC 8GB třída 10 (pouze karta) 500 Kč
SDC10/4GB Paměťová karta microSDHC 4GB třída 10 (karta + adaptér na velikost SD) 302 Kč
SDC10/4GBSP Paměťová karta microSDHC 4GB třída 10 (pouze karta) 300 Kč

Prohlédněte si nové internetové stránky společnosti Kingston pro spotřebitele – jsou plné novinek, soutěží, tipů a triků: www.rememberkingston.com.

O společnosti Kingston Digital, Inc.

Kingston Digital, Inc. („KDI“), zajišťující výrobu a distribuci pamětí typu flash, je dceřinou společností Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě. KDI byla založena v roce 2008 a její sídlo je v kalifornském Fountain Valley ve Spojených státech. Další informace můžete získat na internetové adrese www.kingston.com/europe nebo na telefonním čísle +44 (0)1932 738888.

Kingston a logo Kingston jsou registrované ochranné známky společnosti Kingston Technology Corporation. Všechna práva jsou vyhrazena. Veškeré ostatní ochranné známky mohou být majetkem příslušných oprávněných vlastníků.