Technologická společnost WBI Systems koupila firmu Welfare Solutions

Technologická společnost WBI Systems koupila firmu Welfare Solutions, která se zaměřuje na vývoj a implementaci podnikových informačních systémů na platformě Microsoft Dynamics NAV. Část kupní ceny byla uhrazena formou získání akciového podílu ve firmě WBI Systems. Jednatelé společnosti Welfare Solutions se stanou členy managementu WBI Systems. Plánovaný letošní obrat spojených společností má dosáhnout výše sto milionů korun. (TZ)

„Obě společnosti fúzují k 1. dubnu 2011 a poté budou vystupovat pod jménem WBI Systems. Celý tým konzultantů a vývojářů Welfare Solutions se začlení do divize Business Solutions. Na českém trhu tak vznikne jeden z největších týmů specializovaných na podnikové informační systémy Microsoft Dynamics,“ říká k akvizici Robert Paskovský, generální ředitel WBI Systems.

Společnost WBI Systems plánuje pro letošní rok další nákupy firem, které se specializují na softwarovou platformu Microsoft. „Dynamiku růstu chceme letos udržet dalšími akvizicemi zajímavých IT společností. Špičkoví specialisté se na trhu hledají velmi obtížně, proto je pro nás akvizice celků zajímavá,“ dodává Robert Paskovský.

„Konkurence v oblasti řešení Microsoft Dynamics je stále tvrdší. Zvažovali jsme několik možností další expanze firmy. Jako nejefektivnější se nakonec ukázalo spojení se silným hráčem na trhu,“ komentuje fúzi Roman Kníže, jednatel společnosti Welfare Solutions.

Welfare Solutions se orientuje na dodávky řešení Microsoft Dynamics pro společnosti z oblasti obchodu, maloobchodu a služeb. Za realizované projekty firma pravidelně získává významná ocenění „Microsoft Industry Awards“ za nejlepší řešení pro maloobchod a velkoobchod.

O WBI Systems a.s.

Společnost WBI Systems patří mezi největší dodavatele softwarových řešení postavených na produktech společnosti Microsoft. Firma má pobočky v Říčanech u Prahy, Brně, Ostravě a Plzni. Na Slovensku působí sesterská společnost WBI v Bratislavě, Košicích a Banské Bystrici. WBI je jedinou firmou na trhu, která se specializuje výhradně na technologie společnosti Microsoft a pokrývá veškeré její produkty.

WBI Systems zaměstnává v České republice a na Slovensku více než 85 certifikovaných odborníků specializovaných na produkty společnosti Microsoft. Firma je v obou zemích držitelem nejvyšších statutů Microsoft Gold Certified Partner. Svá inovativní řešení WBI Systems úspěšně nasadila ve více než stovce domácích i mezinárodních společností.