Mistrovství ČR v počítačových hrách již v dubnu

Společnost PLAYzone.cz oznámila obnovení Mistrovství České republiky v počítačových hrách (MČR), na němž se ve spolupráci s českou divizí Electronic Arts objeví také oficiální turnaj v počítačové fotbalové hře EA SPORTS FIFA 11. Cílem je navázat na velmi úspěšnou řadu turnajů v rámci již neexistujícího velethru Digitex v Brně, které byly vždy vrcholem pro celou herní komunitu. První ročník obnoveného mistrovství proběhne od 22. do 24. dubna 2011. (TZ)

V současné situaci se předpokládá účast hráčů her Counter-Strike 1.6 (80 hráčů), Counter-Strike: Source (40 hráčů), FIFA 11 (16 hráčů), StarCraft 2 (16 hráčů) a TrackMania: Nations (16 hráčů). Kvalifikace ve FIFA 11 probíhá skrze kvalifikační turnaje na portálech www.easports.cz, www.playzone.cz a také na Mezihernových turnajích, v nichž hráči sbírají body do pravidelně aktualizovaného žebříčku, ze kterého nakonec vzejde šestnáctka hráčů postupujících přímo na MČR. V případě, že by se kvalifikoval hráč, který by se nemohl zúčastnit, by tento byl nahrazen dalším v pořadí. „V rámci portfolia her ještě plánujeme exhibiční utkání například ve hrách ze sérií Battlefield a Need for Speed,“ uvedl Lukáš Pleskot z PLAyzone.cz.

Hráči se také mohou těšit na zbrusu novou herní lokalitu. Brněnské výstaviště střídá nově zrekonstruovaný Kongres hotel Jezerka, který byl vybrán nejenom pro kvalitu nabízených služeb a doprovodných aktivit, ale i pro svou polohu, jež je ideální pro hráče ze všech koutů České republiky.

První ročník obnoveného MČR se bude odehrávat formou BYOC – hráči si tedy budou muset přinést vlastní počítač. Startovné na akci činí 250 Kč na hráče. Zvolený postup komentuje hlavní organizátor akce Lukáš Pleskot: „V současné ekonomické situaci nejsme schopni zajistit více než 160 herních stanic pro všechny hráče, proto jsme se rozhodli zvolit tuto variantu. Startovací poplatek považujeme jako závazek hráčů, že se MČR zúčastní.“
Mistrovství České republiky v počítačových hrách se odehraje za významné podpory společností NVIDIA – lídr v oblasti vývoje grafických čipů, HAL3000 – největší domácí výrobce značkových počítačových sestav, INTEL – lídr v oblasti procesorů, Toshiba – výrobce špičkových přenosných počítačů, Gigabyte – výrobce základních desek a grafických karet a Electronic Arts – jedna z největších společností na poli herního průmyslu.

O PLAYzone.cz

Server www.playzone.cz je zaměřen na podporu a rozvoj online her v České republice a na Slovensku. Každý den přináší kompletní zpravodajství z domácí i zahraniční hráčské scény. Pro komunity pořádá krátkodobé i dlouhodobě trvající soutěže. Web www.playzone.cz nabízí množství komunitních funkcí jako fórum, blogy, soutěže, sázkový systém, uživatelská videa a desítky dalších. V současné době ho měsíčně navštíví více jak 80 000 hráčů.

Tagged