Alcatel-Lucent představuje My IC Phone, chytrý stolní telefon s dotykovým displejem

Společnost Alcatel-Lucent představuje revoluční stolní telefon Alcatel-Lucent OmniTouch 8082 My IC Phone, který vedle telefonování umožňuje i multimediální komunikaci a přístup k široké škále aplikací. Novinka je součástí řešení „smart deskphone“ (chytrý stolní telefon) a nabízí okamžitý přístup k informacím a aplikacím přímo prostřednictvím dotykového displeje telefonu. Novinka bude dostupná pro komunikační platformy Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise. Pro platformu Alcatel-Lucent OmniPCX Office bude telefon dostupný ve třetím čtvrtletí. (TZ)

Alcatel-Lucent OmniTouch™ 8082 My IC Phone představuje novou éru přístupu k aplikacím a dalším funkcím, které dosud byly stolním telefonům značně vzdálené. Telefon je unikátní zcela novým softwarem a otevřeným rozhraním. Tím obohacuje firemní komunikaci o multimediální aplikace a zcela nové uživatelské rozhraní. Telefon nabízí standard chytrého telefonu v kombinaci se zabezpečením, kvalitou a spolehlivostí pevné linky. Je vybaven sedmipalcovým dotykovým displejem s LED podsvícením, kontextovou zpětnou vazbou, možností připojení přes Bluetooth a USB pro periferie.

Řešení „smart deskphone“ poskytuje firemním zaměstnancům výkonnější nástroj ke správě komunikace a aplikací přímo od pracovního stolu. Uživatelé mají bezprostřední přístup k informacím, které mohou významně urychlit rozhodovací procesy, a také možnost integrace s dalšími aplikacemi. Výhodou „smart deskphone“ je kombinace spolehlivosti a bezpečnosti společně s vysoce kvalitním audiopřenosem.

„Dnes jsou uživatelé zvyklí na pohodlné ovládání chytrých mobilních telefonů, které jim nabízejí zdánlivě neomezené množství aplikací. Když sáhnou po stolním telefonu, jako by se vraceli někam do minulosti,“ říká Miloslav Kapeš, manažer prodejních kanálů společnosti Alcatel-Lucent. „Náš nový My IC Phone se dostává za hranice obyčejné hlasové komunikace. Nabízí uživatelům snazší přístup k dalším službám, lidem i informacím.“

Chytré stolní telefony míří do hotelů

Hotelnictví vytváří ideální příležitosti pro využití chytrých stolních telefonů. Alcatel-Lucent My IC Phone je proto k dostání rovnou ve dvou verzích určených pro využití v hotelových pokojích. „První z nich poskytuje plně variabilní úvodní stránku uživatelského rozhraní, které nabízí klientské služby, jako je odhlášení z hotelu nebo buzení telefonem. Druhý, takzvaný rozšířený balíček pak nabízí další vyspělé funkce, jako je třeba ovládání klimatizace, osvětlení nebo mediální služby, například objednání filmu či volba hudby,“ popisuje Miloslav Kapeš. „Rozšířený“ balíček také umožňuje hotelům zobrazovat na displeji telefonu na míru šitá reklamní sdělení reagující na uživatele.

Otevřený přístup ve vývoji zvyšuje počet aplikací

Společnost Alcatel-Lucent efektivně využívá otevřeného přístupu pro optimalizaci vývoje aplikací a nabízí sadu vývojových nástrojů API a SDK. Ty jsou veřejně dostupné na portálu společnosti: http://developer-enterprise.alcatel-lucent.com. „Globální komunita vývojářů má možnost dodat své aplikace pro My IC Phone. K projektu My IC Phone se přihlásilo už přes tisíc vývojářů. Očekáváme, že po uvedení telefonu na trh tento počet ještě vzroste,“ uzavírá Miloslav Kapeš, manažer prodejních kanálů společnosti Alcatel-Lucent.

O společnosti Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent (Euronext Paříž a NYSE: ALU) je osvědčeným celosvětovým partnerem poskytovatelů služeb, firem a strategických odvětví, jako je obranný průmysl, energetika, zdravotnictví, doprava i státní správa. Společnost nabízí koncovým uživatelům řešení v oblasti hlasové, datové i video komunikace. Společnost je lídrem v segmentu pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP a optických technologií, aplikací a služeb. Alcatel-Lucent využívá obrovských vědeckých zkušeností společnosti Bell Labs, jedné z největších výzkumných firem v odvětví komunikací. Alcatel-Lucent působí ve více než 130 zemích světa, je nejzkušenější globální firmou ve svém odvětví a působí jako lokální partner s globálním dosahem. V roce 2010 dosáhla společnost Alcatel-Lucent příjmů ve výši 16 miliard eur, sídlí ve Francii a její ústředí se nachází v Paříži. Více informací o společnosti Alcatel-Lucent najdete na internetové stránce http://www.alcatel-lucent.com, novinky si můžete přečíst na blogu na adrese http://www.alcatel-lucent.com/blog, případně nás můžete sledovat na Twitteru (http://twitter.com/Alcatel_Lucent).