TrustPort Antivirus předvedl vynikající výkon a dosáhl dvojitého úspěchu ve srovnávacích testech

TrustPort, přední výrobce bezpečnostního software dnes oznámil, že jeho výrobky podle přísných testů dvou hlavních nezávislých laboratoří – VB100 a AV-Comparatives – získaly další ocenění za nejlepší antivirovou technologii v tomto odvětví.

Testovací sada použitá laboratoří AV-Comparatives obsahovala více než 400 000 vzorků malwaru, které nebyly starší než šest měsíců. TrustPort Antivirus obsadil nejvyšší příčku v testu díky své detekci 99,2 % všech vzorků, což je vynikající výsledek ve srovnání s ostatními produkty.  Díky tomu získal TrustPort Antivirus další ocenění AV-Comparatives Advanced+. (TZ)

Do dubnového testování laboratoře Virus Bulletin se zapojilo téměř sedmdesát výrobců. Jejich výrobky byly předmětem řady testů zaměřených na skenování v reálném čase a skenování na vyžádání, hodnotila se reaktivní a proaktivní detekce a v potaz byla vzata také výkonnostní kritéria. TrustPort Antivirus získal s úspěšností 98 % a 0 % falešných poplachů první místo.

“TrustPort je jeden z mála produktů využívajících více motorů, které pravidelně soupeří o nejlepší skóre v našich testech, a vymezuje si pravý horní roh našeho reaktivního a proaktivního kvadrantu jako svůj vlastní,” poznamenává John Hawes, technický konzultant Virus Bulletinu. “Bilance společnosti v posledních letech je vynikající, zahrnuje devět úspěchů v posledních dvanácti testech; třikrát se společnost nezúčastnila. V posledním roce se zúčastnila a prošla ve čtyřech testech.“

Zpráva Virus Bulletinu od Johna Hawese dále podrobně popisuje kvality TrustPort Antiviru: “Proces nastavení je poměrně rychlý, bez odchylek oproti běžným zvyklostem, a vše je hotovo asi za minutu bez nutnosti restartu.” Zpráva pokračuje uznáním skvělých detekčních poměrů, které „ve většině oblastí stěží klesly pod 99 %; dokonce i v proaktivním týdnu testu reaktivní a proaktivní detekce předvedl software skutečně vynikající výkon. Sadu běžně se vyskytujících virů bez problémů rozmetal, a hlavně, naložil obdivuhodně s kontrolní sadou neškodných vzorků.“

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Nedávné testy realizované společnostmi Virus Bulletin a AV-Comparatives potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.

Pro více informací prosím navštivte stránky www.trustport.com