TrustPort potvrdil svou bezkonkurenční schopnost detekce a získal další ocenění VB100

Brno, 20. listopadu 2014 – TrustPort a.s., výrobce antivirového softwaru a aplikací pro mobilní platformy dnes oznamuje, že v testu nezávislé laboratoře Virus Bulletin získal nejvyšší skóre v reaktivní a proaktivní detekci. (TZ)

Společnost Virus Bulletin v posledním testování rozdělila produkty do dvou segmentů – bezpečnostní řešení pro domácí uživatele a firmy. Jednotliví dodavatelé bezpečnostního softwaru byli vyzváni, aby sami určili segment, do kterého chtějí svůj produkt v době testování zařadit. Firma TrustPort se rozhodla nechat otestovat svůj produkt v byznys kategorii. Celkem bylo do testu zařazeno 48 konkurenčních produktů.

Srovnávací test zahrnoval řadu subtestů, které prověřily proaktivní detekci a  detekci na vyžádání, rychlost, schopnost skenování archivů či spotřebu systémových zdrojů. Při zachování rozumné rychlosti skenování a minimálního vlivu na zpomalení počítače vynikal TrustPort ve všech typech detekce malwaru. Produkt získal hodnocení stability “solid”, což byl nejlepší výsledek ve srovnání s ostatními konkurenčními produkty přihlášenými do testování.

Reaktivní a proaktivní testování společností Virus Bulletin je velmi užitečné pro svou vysokou informační hodnotu. Hodnotí tradiční skenování i proaktivní detekční metody, takže uživatel (čtenář) obdrží lepší obraz o celkovém výkonu softwaru. Nejvyšší detekční schopnost prokázal TrustPort Antivirus, který porazil ostatní konkurenční produkty s detekčním poměrem 97,4 %. Přičemž průměrná reaktivní detekce produktu se vyšplhala až na 99,9 %.

V závěrečné zprávě společnosti Virus Bulletin, ve které jsou porovnány bezpečnostní produkty testované na platformě Windows 8.1, se píše: “Testovací historie produktů TrustPort je velmi silná. Produkty za poslední 2 roky vždy prošly našimi srovnávacími testy na platformě Windows. Proces instalace je poměrně rychlý a jednoduchý. Uživatelské rozhraní je rozděleno do modulů, jeho ovládání je snadné a nabízí širokou škálu možností. Stabilita produktu byla bezchybná, bez jakýchkoli hlášených problémů. Detekce byla velmi silná, výsledky proaktivní detekce byly vysoké, produkt si poradil s WildListem i se sadou čistých vzorků. TrustPort tak získal další ocenění VB100, a rozšířil tím svou excelentní historii v našich testech.”

Profil společnosti TrustPort

TrustPort je přední výrobce bezpečnostního softwaru. V mnoha nezávislých testech se TrustPort řadí ke světové špičce v oblasti bezpečnostních řešení pro informační a komunikační technologie. Testy realizované nezávislými testovacími laboratořemi potvrdily prominentní pozici TrustPortu v antivirovém odvětví. Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií

Pro více informací prosím navštivte stránky www.trustport.com nebo nás kontaktujte s použitím níže uvedených údajů: