Alcatel-Lucent efektivně řeší management IP adres

Společnost Alcatel-Lucent představila novou platformu VitalQIP Appliance Manager 1200 pro správu IP adres včetně funkcionalit DHCP a DNS služeb. Novinka pomáhá k vyšší efektivitě a tím k úspoře nákladů při správě a administraci počítačových sítí. Je třeba řešit stále rostoucí požadavky zaměstnanců na připojení chytrých mobilních telefonů do firemních sítí. Tím rostou i požadavky na administrátory spojené s přidělováním IP adres pro tato dočasná zařízení. (TZ)

„V únoru tohoto roku byl rozdělen poslední blok ze 4,3 miliardy IP adres verze 4 a další již nejsou k dispozici. Vyčerpání IP adres a velký nárůst dalších zařízení, které je nutné do sítě zapojit, zvyšuje význam managementu IP adres (IPAM). VitalQIP Appliance Manager 1200 představuje řešení, které umí firemní počítačovou síť centralizovat, zautomatizovat a zjednodušit její správu,“ řekl Miloslav Kapeš, manažer prodejních kanálů společnosti Alcatel-Lucent.

Nová platforma VitalQIP Appliance Manager 1200 v současnosti nabízí nejvyšší možný výkon pro správu IP počítačové sítě. Za jednu sekundu dokáže vyřídit až 100 000 DNS požadavků a dynamicky přidělit 12 000 IP adres. Je vybavena dvojím napájením pro vyšší spolehlivost, integrovaným nástrojem pro vzdálenou správu v případě výpadku a standardní tříletou zárukou s garantovanou podporou u zákazníka. Nízké pořizovací náklady a vyšší efektivita na straně administrace sítě dělají z VitalQIP Appliance Manager 1200 významného hráče, který dokáže výrazně ovlivnit celý trh s DDI (DNS, DHCP, IP) zařízeními.

***

O společnosti Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent (Euronext Paříž a NYSE: ALU) je osvědčeným celosvětovým partnerem poskytovatelů služeb, firem a strategických odvětví, jako je obranný průmysl, energetika, zdravotnictví, doprava i státní správa. Společnost nabízí koncovým uživatelům řešení v oblasti hlasové, datové i video komunikace. Společnost je lídrem v segmentu pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP a optických technologií, aplikací a služeb. Alcatel-Lucent využívá obrovských vědeckých zkušeností společnosti Bell Labs, jedné z největších výzkumných firem v odvětví komunikací. Alcatel-Lucent působí ve více než 130 zemích světa, je nejzkušenější globální firmou ve svém odvětví a působí jako lokální partner s globálním dosahem. V roce 2010 dosáhla společnost Alcatel-Lucent příjmů ve výši 16 miliard eur, sídlí ve Francii a její ústředí se nachází v Paříži. Více informací o společnosti Alcatel-Lucent najdete na internetové stránce http://www.alcatel-lucent.com, novinky si můžete přečíst na blogu na adrese http://www.alcatel-lucent.com/blog, případně nás můžete sledovat na Twitteru (http://twitter.com/Alcatel_Lucent).