HP rozšířilo své retailové portfolio o výkonný pokladní systém HP rp5800

Společnost HP uvedla nové technologické řešení, které má maloobchodníkům pomoci lépe řídit, zabezpečit a dále vylepšit proces jejich prodeje. HP rp5800 představuje pokročilý pokladní systém (POS), jehož výkon, zpracování a funkčnost uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších maloobchodních prostředí.  (TZ)

„Prodejny se neustále snaží udržet krok se svými zákazníky, kteří si zvykli nejen na rychlost a pohodlí nákupů online či pomocí mobilních zařízení, ale i na kontrolu, jež jim tyto kanály nabízejí,“ tvrdí Kobi Elbaz, ředitel divize pro klientská řešení a pracovní stanice HP EMEA. „Progresivní maloobchodníci se s nimi snaží hrát vyrovnanou hru, a proto inovují technologie na svých prodejnách – zejména v místech realizace prodeje – tak, aby zjednodušili proces řízení a nabídli svým zákazníkům pohodlný nákup.“

Zajistěte si výsledky pomocí systému HP rp5800

Pokladní systém HP rp5800 nabízí vyšší výkon, lepší ovladatelnost a bezpečnostní prvky, jež maloobchodníkům umožňují ve všech jejich prodejnách provést standardizaci na jediném systému.  Procesory Intel® Core™(1) druhé generace vybavené technologií Intel vPro(2) zajišťují stabilní a spolehlivou IT infrastrukturu, zatímco duální integrované grafické porty podporují zobrazovací jednotky na straně prodavače i zákazníka.

Systém HP rp5800 dále umožňuje lepší ovladatelnost a kontrolu ze strany obchodníků prostřednictvím standardů ovladatelnosti představujících špičku v odvětví, mezi něž patří Intel AMT (Intel vPro), DASH, WMI i DMTF a podpora operačních systémů  Microsoft® Windows 7 Professional, Microsoft Windows POSReady 2009 a Microsoft Windows® XP.

Pomocí dodatečných paměťových slotů PCI Express slotů a optických jednotek, jež jsou k dispozici jako volitelný doplněk, lze HP rp5800 přizpůsobit odlišným potřebám různých retailových prostředí.  Klient je tak snadno připojí k řadě doplňkových periferních zařízení, například k tiskárnám stvrzenek, monitorům, pokladnám nebo snímačům čárových kódů. Mezi nová doplňková zařízení patří:

  • HP Integration Assembly: HP Integration Assembly je čtyřdílná variabilní souprava určená pro maloobchodní místa. Pouzdro Terminal Enclosure nabízí mimořádné zabezpečení a ochranu kabelů a I/O portů proti prachu, zatímco komplet Integration Tray Assembly udržuje kabely v úhledném svazku – připevněné buď na pouzdra HP rp5800, k pokladní zásuvce nebo přímo k pokladnímu pultu. Díky prostoru pro klávesnici, tiskárnu a snímač čárových kódů umožňuje flexibilní konstrukce různé konfigurace dle požadavků klienta. Komplety Pole Mount Assembly a Optional Display Arm Assembly umožňují instalaci několika monitorů pro potřeby zákazníků a zaměstnanců.

Flexibilita a řídící funkce systému HP rp5800 umožňují jeho využití jako pracovní stanice manažera umístěné ve stánku nebo jako přehrávače pro HP Digital Signage.

Při návrhu systému HP rp5800 se nezapomnělo ani na ochranu životního prostředí.  Systém splňuje požadavky standardů ENERGY STAR® 5.0, EPEAT® Gold a neobsahuje BFR/PVC.(3) Retailový systém rp5800 nabízí zvýšenou spolehlivost pro maloobchodní prostředí, díky čemuž se minimalizují prostoje, a opírá se o standardní tříletou omezenou záruku, prodlouženou životnost a dostupnost náhradních dílů i servisních služeb.

Ceny a dostupnost

Systém HP rp5800 bude na českém trhu k dispozici od června 2011 za doporučenou koncovou cenu 13 965 Kč vč. DPH. Komplet HP Integration Assembly by měl být k dispozici v srpnu.

Další informace o řešeních HP pro maloobchod jsou k dispozici na  www.hp.com/go/hpretail. Zapojte se do diskusí na sociálních sítích Twitter (@HP_Retail) a LinkedIn (HP Retail Technology and Solutions LinkedIn group).

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové příležitosti k tomu, aby technologie měly smysluplný přínos pro jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa zahrnuje tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Konvergencí cloudu a konektivity vytváří HP perfektně provázané, bezpečné a kontextově vysoce senzitivní prostředí pro dokonale propojený svět. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

  1. Práce v 64-bitovém režimu na architektuře Intel vyžaduje počítačový systém, v němž jsou procesor, čipová sada, BIOS, operační systém, ovladače zařízení a aplikace kompatibilní s architekturou Intel® 64. Bez BIOSu kompatibilního s architekturou Intel 64 nebudou procesory pracovat (ani v 32-bitovém režimu).  Výkon se bude lišit podle vaší hardwarové a softwarové konfigurace. Viz www.intel.com/info/em64t. Dvoujádrové/čtyřjádrové/tříjádrové procesory jsou určeny k tomu, aby zvyšovaly výkon některých softwarových výrobků. Výhody použití této technologie se nemusí vztahovat na všechny zákazníky nebo softwarové aplikace.
  2. Určité funkce Intel vPro, jako jsou technologie Intel Active a Intel Virtualization, vyžadují ke svému spuštění další software třetích stran.  Dostupnost budoucích aplikací „virtuálních zařízení“ pro technologie vPro závisí na třetích stranách poskytujících software. Kompatibilita s budoucími „virtuálními zařízeními“, operačními systémy Microsoft Windows Vista a Windows 7 ještě nebyla stanovena.
  3. HP rp5800 Retail System neobsahuje samozhášecí přísady na bázi bromu (BFR) a polyvinylchlorid (PVC); splňuje aktuální definici zařízení „bez obsahu BFR/PVC“ uvedenou v dokumentu “Prohlášení iNEMI k ‘definici nízkohalogenidové elektroniky (bez obsahu BFR/CFR/PVC).” Plastové součásti obsahují méně než 1000 ppm (0,1%) bromu (je-li zdrojem bromu BFR) a méně než 1000 ppm (0,1%) chloru (jsou-li zdrojem chloru CFR, PVC nebo kopolymery PVC). Veškeré desky s tištěnými obvody (PCB) a podkladové lamináty obsahují celkem méně než 1500 ppm (0,15%) bromu/chloru, přičemž maximální obsah chloru je 900 ppm (0,09%) a maximální obsah bromu je 900 ppm (0,09%). Nakupované servisní díly mohou obsahovat BFR/PVC
Tagged