HP rozšiřuje svoji nabídku v oblasti Managed Print Services akvizicí společnosti Printelligent

Společnost HP podepsala konečnou smlouvu o akvizici všech aktiv společnosti Printelligent, poskytovatele MPS (Managed Print Services), která doposud patřila úzké skupině vlastníků. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.  (TZ)

„V oblasti služeb Managed Print Services jsme číslem jedna na trhu a tato akvizice náš náskok před ostatními ještě zvyšuje. Díky tomu budeme schopni lépe nabízet služby a řešení malým a středním podnikům prostřednictvím našich partnerských kanálů,“ uvedl Vyomesh Joshi, výkonný vicepresident Imaging and Printing Group, HP. „Posilujeme závazek vůči svým partnerům – nabídneme jim takovou úroveň technologie a odbornosti, která v našem odvětví dosud nebyla.“

Infrastruktura, software a zkušený tým společnosti Printelligent, v kombinaci s kvalitou distribučních kanálů, zkušenostmi a širokou základnou služeb a řešení společnosti HP, posílí vedoucí postavení HP v oblasti MPS. Tato akvizice, která je navíc podpořena současnou silnou tržní pozicí HP, pomůže partnerům HP v budování vztahů s klienty a získávání nových zakázek.

Podle Angele Boydové, viceprezidentky a generální ředitelky Imaging/Printing Document Solutions and SMB Group, IDC(1) se největší potenciál pro MPS v globálním měřítku nachází v segmentu středních firem, v němž se předpokládá složený roční růst mezi 14 a 23 procenty (firmy se 100 – 499 zaměstnanci a 500 – 999 zaměstnanci).

Akvizice společnosti Printelligent je v souladu se strategií HP směřující k optimalizaci tradičních technologií, na nichž je podnikání zákazníků závislé, a k vytváření ‚propojeného světa’ – od zákazníka až po firmu.

„Printelligent má bezkonkurenční nabídku MPS, kterou buduje již 23 let,“ uvedl Rob Wellman, generální ředitel společnosti Printelligent. „Spojení s HP zajistí její další růst, a partneři HP tak budou moci zákazníkům nabízet špičková řešení pro řízení jejich tiskových prostředí.“

Aktiva společnosti Printelligent se po dokončení akvizice začlení do jednotek LaserJet a Enterprise Solutions v rámci divize Imaging and Printing Group společnosti HP. Na akvizici se vztahují obvyklé podmínky uzavření a její dokončení je plánováno na třetí fiskální čtvrtletí.

O společnosti Printelligent

Printelligent je americký národní poskytovatel služeb Managed Print Services s regionálními pobočkami a zaměstnanci napříč celými Spojenými státy. Společnost na trhu působí od roku 1988 a její centrála se nachází ve městě Salt Lake City ve státě Utah. Ve své oblasti je Printelligent průkopníkem a v roce 1993 se stala vůbec prvním poskytovatelem komplexního řešení MPS.

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové příležitosti k tomu, aby technologie měly smysluplný přínos pro jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa zahrnuje tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Konvergencí cloudu a konektivity vytváří HP perfektně provázané, bezpečné a kontextově vysoce senzitivní prostředí pro dokonale propojený svět. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

  1. Analytická studie Worldwide U.S. and Outsourced Print and Document Services, 2010-2014 Forecast and Analysis, autoři Angele Boydová and Michael Orasin, IDC, září 2010
Tagged