Samsung představuje první 10″ netbook na světě na solární energii

Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence Samsung Electronics Co. Ltd., představil revoluční Samsung NC215S, první 10” netbook na světě, který ke svému provozu využívá sluneční energii. Výkonné a mobilní zařízení je zároveň lehké, ekologické a ekonomicky úsporné. Navíc se nemusíte obávat zničení, pokud ho v létě zapomenete na slunci. (TZ)

Dvě hodiny slunečního světla dokážou zajistit až jednu hodinu napájení*, a díky antireflexnímu displeji SuperBright je i při plném osvětlení dobře vidět, co se na obrazovce děje. S celkovou výdrží baterie 14,5 hodiny** a výkonným procesorem Intel® Atom™ nabízí Samsung NC215S téměř neomezenou mobilitu pro svého uživatele.

„Společnost Samsung je odhodlána věnovat se ekologickým inovacím. Jsme pyšní na to, že na trh uvádíme první 10” netbook na světě, který využívá sluneční energii,“ řekl Kyuho Uhm, senior viceprezident divize IT Solutions Business společnosti Samsung Electronics. „Netbook NC215S je důkazem o neustálých inovacích společnosti Samsung, které přinášejí skvělý výkon, mobilitu a spokojenost našich zákazníků,“ dodává Uhm.

Ať na vaše PC svítí sluníčko

Netbook NC215S má na vrchní části zabudovaný solární panel, který zajišťuje automatické dobíjení na slunci, čímž maximalizuje produktivitu a minimalizuje uhlíkovou stopu. Výsledkem toho je ekologická a ekonomická úspornost, to znamená, že dvě hodiny slunečního dobíjení zajistí až jednu hodinu práce na počítači* s nulovými náklady a uhlíkovými emisemi. Netbook NC215S je mobilním zařízením, jehož baterie PowerPlus vydrží na jedno plné dobití až 14,5 hodiny** a zdokonaluje tak podmínky na cestách, nebo v terénu.

Baterie PowerPlus využívá inteligentní dobíjecí technologii, díky které je životnost baterie třikrát delší, než u běžných baterií – během tříletého období zvládne až 1000 dobíjecích cyklů. Inteligentní technologie také umožňuje baterii dobíjet rychleji, čímž se dosahuje dalších ekonomických úspor a snížení uhlíkových emisí.

Certifikát TCO udělený na základě ekologického a ergonomického designu svědčí o optimálním a snadném použití a výkonu. Netbook Samsung NC215S splňuje přísné ekologické požadavky a má velice nízkou spotřebu energie. Dalšími benefity netbooku Samsung NC215S je výborná kvalita obrazu, nízká úroveň hluku a slabé elektrické a magnetické pole.

Rychlost na cestách

Technologie Fast Start zajišťuje, že je přístroj neustále v pohotovosti. Pracovat můžete během několika sekund po otevření netbooku a stisknutí tlačítka pro zapnutí přístroje. Inovativní hybridní režim spánku kombinuje rychlé probuzení ze spánku se stabilitou hibernace, takže nemusíte čekat 30-60 sekund, než se váš netbook nastartuje.

I přes využití baterie na sluneční energii, malé rozměry a ekologické prvky nebyl obětován výkon. Netbook NC215S disponuje dvoujádrovým procesorem Intel® Atom™ ve spojení s grafickým procesorem Intel GMA 3510 a nabízí tak rychlou odezvu a bezkonkurenční výpočetní výkon. Procesor Intel Atom je energeticky velice úsporný, lépe využívá výdrž baterie, čímž prodlužuje dobu jejího použití na cestách. Procesor nabízí novou úroveň podpory pro ideální zážitek ze zábavy tím, že podporuje náročné aplikace i videotechnologii Adobe Flash, která se často využívá na multimediálních stránkách jako je například YouTube.

USB port s funkcí Sleep-and-Charge dokáže nabíjet přenosná zařízení (například chytré telefony nebo MP3 přehrávače), i když je počítač vypnutý nebo v režimu spánku. A pokud se vybije baterie, máte stále možnost dobít svá zařízení pomocí sluneční energie.

Snadné použití

Antireflexní displej SuperBright zaručuje, že obrazovka netbooku Samsung NC215S poskytuje vždy jasný a čistý obraz bez ohledu na okolní podmínky – dokonce i na přímém slunci. Displej přístroje poskytuje jas o hodnotě 300 nt, což je o 50 % více, než kolik nabízejí konkurenční přístroje. Displej zaručuje, že obraz působí živě a text je jasný, ostrý a snadno čitelný. Antireflexní technologie se vyznačuje tím, že můžete před obrazovkou pracovat déle, aniž byste riskovali únavu očí.

I když NC215S nabízí ekonomicky i ekologicky šetrný provoz, přesto se jedná o elegantní přístroj s velmi nízkou hmotností. Tenký rámeček obklopující displej o úhlopříčce 10,1” je zárukou maximální velikosti zobrazení při zachování snadné přenositelnosti přístroje. Pohodlná klávesnice s ergonomicky rozmístěnými izolovanými tlačítky poskytuje optimální pohodlí při psaní. Testy klávesnice také potvrdily, že optimalizované rozmístění jednotlivých kláves snižuje počet překlepů a klávesnice je také hygieničtější, protože mezi klávesami nezůstává zachycena nečistota.

Netbook NC215S byl vyvinut pro nejnáročnější mobilní uživatele, váží pouhých 1,32 kg a je proto velice snadno přenosný. Uživatelé, kteří často cestují a neustále pracují na počítači na cestách, potěší také robustní kryt Duracase, který je odolný vůči poškrábání, zvyšuje odolnost celého přístroje, takže jeho vnější vzhled zůstává nedotčený a bez známek každodenního opotřebení.

Další informace o výrobku a multimediální obsah naleznete na www.facebook.com/samsunglaptops.

Poznámky

* Čas potřebný k dobití baterie závisí na konkrétních světelných podmínkách.

Podmínky, za kterých probíhalo měření: testování při simulovaných 6,5 mil. lx, 1 m.

* Výdrž baterií na základě výsledků v testu BatteryMark. Výsledky se mohou lišit v závislosti na konfiguraci.

Specifikace

Displej 10,1” (1024×600) Super-Bright LED, antireflexní,
Operační systém* Genuine Windows® 7 Starter
CPU* procesor Intel® ATOM™ N570 (1,66 GHz)

procesor Intel® ATOM™ N455 (1,66 GHz)

Paměť* 1 GB DDR3
HDD* 250 GB /320 GB (5400 ot./min)
Grafická karta Intel GMA 3150
Porty VGA, výstup pro sluchátka,

výstup pro mikrofon, vestavěný mikrofon,

3 x USB 2.0

Čtečka karet 4 v 1 (SD, SDHC, SDXC, MMC)

RJ45 (LAN), DC-In (napájení)

Baterie 6článková (40 W)

výdrž dle testu Battery Mark – 14,5 h

výdrž dle testu Mobile Mark – 14,5 h

výdrž při přehrávání DVD – 9,5 h

Rozměry 259 x 179,5 x 23,6~35,8 mm

(10,1” x 7,0” x 0,92” ~ 1,10”)

Hmotnost 1,32 kg