The Sims míří na Facebook

Hrajte si s přáteli, hrajte si se životem! Nyní je čas to rozjet i na Facebooku! Divize EA Play společnosti Electronic Arts dnes oznámila vývoj nové revoluční hry The SimsTM Social, jejímž prostřednictvím vstoupí jedna z nejpopulárnějších herních sérií na Facebook, nejrozsáhlejší sociální síť současnosti. The Sims Social umožní lidem hrát si se životem zcela novými způsoby, ovšem při zachování všech zábavných a kreativních prvků, které jsou pro sérii The Sims tolik typické. Globální premiéra hry je plánována na léto letošního roku v celkem pěti jazykových mutacích. (TZ)

V The Sims Social si hráči budou moci kdykoli a kdekoli tvořit vlastní simíky (unikátní lidské postavičky v hrách série The Sims), budovat perfektní apartmány pro svobodné nebo rodinné domy snů, navazovat přátelství a milostné vztahy a prožívat vzrušující dobrodružství – to vše s přáteli na Facebooku. Společnost EA současně ohlásila aplikaci The Sims Social pro současnou generaci mobilních telefonů. V aplikaci The Sims Social se lidé budou moci bavit se simíky, starat se a pečovat o ně vždy, když právě nebudou u svých počítačů.

„Společnost EA přinesla v sérii The Sims skutečný simulátor lidského života. Jen za poslední dekádu se v jejím rámci prodalo více než 140 miliónů kopií jednotlivých her a aktivní komunita fanoušků se rozrostla na několik miliónů lidí. Tito naši příznivci jsou všichni nesmírně nadšení a chtějí prožívat vlastní sny, dobrodružství, fantazie a uplatňovat kreativní nápady. S tím, jak se The Sims nyní stěhují i na Facebook, mohou nechat projevit své osobnosti více, než kdy dříve. Hra je živá, plná humoru, romantických eskapád, zlomyslných vtípků a možností tvořit podle libosti tak, jak to jde jen v The Sims,“ uvedl Jeff Karp, výkonný viceprezident EA Play.

The Sims Social je výsledkem spolupráce mezi talentovanými lidmi z vývojových týmů studií The Sims a Playfish, jejichž cílem bylo posunout více než deset let mimořádně úspěšnou sérii The Sims na novou úroveň v podobě masově populární a atraktivní hry, obsahující sofistikované prvky na základě hlubokých zkušeností s potenciálem sociálních sítí.

John Earner, generální manažer londýnského studia Playfish k tomu řekl: „Je to vůbec poprvé, co takto významná zábavní značka přichází na Facebook. Je nám velkou ctí mít možnost zkombinovat nejlepší společensko-herní design se špičkovou sérií The Sims. Ta vlastně sama vznikla na bázi určitého sociálního rozměru a my nyní z tohoto dědictví vycházíme.  Tato hra nastolí nové standardy z hlediska kvality a zábavy na Facebooku a v kombinaci se sesterskou mobilní aplikací poskytne fanouškům The Sims možnost hrát si kdekoli a kdykoli.“

„Hra The Sims Social je skvělým přírůstkem do portfolia na Facebooku. Přináší další zábavný způsob kontaktu lidí s jejich přáteli prostřednictvím aplikace, která má sociální prvky už ve své podstatě,“ uvedla Katie Miticová, ředitelka platforem a mobilního marketingu společnosti Facebook. „Co je společenské mimo síť, by mělo být společenské i na ní, a The Sims Social je naším každodenním životem v podání simíků na Facebooku.“

Kouzlo The Sims Social spočívá v nepředvídatelnosti osobností simíků. Simíci jsou malí virtuální lidé s vlastními povahami a ambicemi a dokonce i přáteli. V The Sims Social budou hráči ovlivňovat každý aspekt společenského života svých simíků, přívalem emocí při prvním polibku počínaje a dokonalým provedením povedeného žertíku konče. Co se týče příjemnějších stránek života, hráči The Sims Social budou moci pomáhat sousedům, navazovat přátelství, zamilovávat se, líbat se a dokonce i nechat dovádět své simíky s jinými pod peřinou. Naopak ti, kdo spíše rádi zlobí, se mohou pustit do tropení poťouchlých žertíků, vtipkování na úkor přátel, čůrání na sousedův trávník nebo lámání ženských srdcí. Jedinečné projevy osobností simíků jsou zárukou toho, že The Sims Social nabídne pestrou a různorodou zábavu jako žádná jiná hra.

Přítomnost hry na Facebooku znamená, že se hráči mohou kontaktovat se svými skutečnými přáteli přímo ve hře a dělit se s nimi o výtvory, vzestupy i pády svých simíků.

Další informace o titulu The Sims Social ještě před jeho spuštěním naleznete na jeho oficiální facebookové stránce www.facebook.com/TheSimsSocial nebo na twitterovém kanálu www.twitter.com/TheSimsSocial.

O The Sims

Série The Sims slaví od své premiéry v únoru 2000 k dnešnímu dni neuvěřitelných 125 miliónů prodaných kopií. Její tituly byly v minulých sedmi letech přeloženy do 22 různých jazyků, prodávají se v 60 zemích světa a rychle se staly univerzálním herním a kulturním fenoménem. The Sims 3 se od jejich vydání v červnu 2009 prodalo ve verzi pro PC/MAC více než 4,5 miliónu kusů, což z nich učinilo komerčně nejúspěšnější hru pro PC roku 2009 v Evropě a Severní Americe. Zájem fanoušků dokládá více než 180 miliónů stažení uživateli vytvořeného obsahu, který mj. zahrnuje simíky, domy a další příběhy. Komunitní stránky The Sims3 na www.thesims3.com uvítají každý měsíc šest miliónů unikátních návštěvníků, zaznamenají na 260 stažení obsahu každou minutu, k dnešnímu dni na ně lidé nahráli na 3 milióny položek a každou hodinu zde přibude 13 videí. Sponzorovaný kanál The Sims 3 na serveru YouTube má ve své kategorii nejvyšší počet odběratelů (42 tisíc) a celkově patří mezi 5 nejsledovanějších (téměř 37 miliónů shlédnutých videoklipů). Na oficiálních stránkách The Sims 3 www.thesims3.com najdete kompletní přehled tvorby hráčů. Adresa oficiálního kanálu The Sims na YouTube je http://www.youtube.com/user/TheSims.

O Electronic Arts

Electronic Arts Inc. (EA) je globálním lídrem na poli digitální interaktivní zábavy. Jednotlivá vydavatelství společností pod mnoha značkami publikují a distribuují jak fyzická média, tak i onlinový obsah a služby pro konzole, osobní počítače, mobilní telefony a tablety. Společnost EA má více než 100 miliónů registrovaných hráčů a působí v 75 zemích světa.

Ve fiskálním roce 2011 ohlásila společnost EA se sídlem v kalifornském Redwood City tržby ve výši 3,6 miliardy USD. Všeobecně je uznávána jako přední producent kriticky vysoce hodnocených a kvalitních licencovaných herních sérií, jako jsou například The Sims™, Madden NFL, FIFA, Need for Speed™, Battlefield nebo Mass Effect™. Další informace o společnosti naleznete na oficiálních webových stránkách http://www.ea.com/cz.

The Sims a Need for Speed jsou ochrannými známkami společnosti Electronic Arts Inc. Mass Effect je ochrannou známkou společnosti EA International (Studio and Publishing) Ltd. Ochranné známky John Madden, NFL a FIFA jsou majetkem příslušných vlastníků a užity s jejich svolením.

Tagged