Dvě tisícovky tiskových zpráv na FeedIT.cz (a další čísla a zajímavosti)

Služba FeedIT.cz překročila dvě tisícovky zveřejněných tiskových zpráv zhruba devět měsíců po spuštění. www.FeedIT.cz zveřejňuje tiskové zprávy z oboru informačních technologií, komunikace a internetu zdarma v plné podobě, v řadě případů i včetně fotografií a dalších konkrétních informací o produktech a službách.

Tisková zpráva s pořadovým číslem 2000 je Objevte všechny hrady a zámky s kapesní navigací Mio Spirit 380 (Mio, PRAM Consulting).

FeedIT.cz byla znovu spuštěna v září 2010 a nabízí aktuálně dvě tisícovky českých tiskových zpráv. Je užitečným zdrojem informací jak pro novináře, tak pro odbornou veřejnost. Tiskovým agenturám a firmám umožňuje zveřejnit tiskové zprávy v plné podobě, včetně plných odkazů, fotografií a dalších možností.

FeedIT.cz je zajímavé i využitím Google Apps, které umožnily efektivní příjem tiskových zpráv elektronickou poštou s následným uložením kompletních tiskových zpráv ve službě Google Docs, která je využita i pro snadnou konverzi pro zveřejnění přímo na www.FeedIT.cz ve webové podobě. Výhodou je i rychlé fulltextové vyhledávání, umožňující ve vznikající databází českých IT/C tiskových zpráv hledat se všemi výhodami vyhledávání v Google.

„Google Apps se ukázaly jako cenově zajímavou, výkonnou a velmi dobře použitelnou platformou pro zpracování tisíců dokumentů i související elektronické pošty,“ říká Daniel Dočekal, provozovatel FeedIT.cz

Důsledné štítkování jménem firmy umožňuje komukoliv získat přístup k přehledu tiskových zpráv konkrétních společností.  Rekordmany v počtech vydaných tiskových zpráva jsou společnosti Telefónica Czech Republic, Hewlett Packard, Symantec,  Electronic Arts  a Canon.

Rekordním měsícem v počtu vydaných tiskových zpráv je březen 2011 (267 tiskových zpráv).  Rekordním měsícem pro www.FeedIT.cz je květen s 6 146 unikátními návštěvníky. Od září 2010 službu využilo přes 28 tisíc unikátních návštěvníků (zdroj: Google Analytics).

O FeedIT.cz

FeedIT.cz patří do rodiny serverů vzniklých rozšiřováním aktivit původního blogu www.POOH.cz. Na www.BookZ.cz tak od loňského roku najdete výhradně informace týkající se e-knih a e-čteček, na www.JustIT.cz IT/C zpravodajství a na www.Bradbury.cz užitečné a praktické informace týkající se sociálních sítí a médií.

FeedIT.cz byl prvním webem z rodiny POOH.CZ zprovozněným na Debian Linux virtuálním hostingu a využívajícím publikační platformu WordPress.  Služba aktivně využívá sociálních sítí, ať už je to Facebook.com či Twitter.com

Tiskové zprávy je možné ke zveřejnění zasílat na info@feedit.cz a jsou zpravidla zveřejněny v den zaslání.