Polycom navazuje strategickou spolupráci s HP

Společnost Polycom opět posiluje svoji vedoucí pozici v oblasti produktů a služeb pro sjednocenou komunikaci (UC) s cílem nabídnout zákazníkům pokročilá integrovaná end-to-end řešení, která jim poskytnou vysoce efektivní a snadno použitelné nástroje pro komunikaci a vzdálenou spolupráci, zvýší produktivitu práce a pomohou snížit náklady.  (TZ)

V průběhu června letošního roku bylo oznámeno uzavření dohody o spolupráci mezi společnostmi Polycom a HP. Nejdůležitější součástí této dohody je akvizice, kdy Polycom přebírá od HP veškerá aktiva v rámci HP Visual Collaboration business, a to včetně Halo Products a Managed Services.

Dohoda rovněž znamená uzavření strategického partnerství, v jehož rámci bude Polycom působit jako exkluzivní partner HP pro telepresence a vybraná řešení UC videokomunikace. Obě společnosti se  také dohodly zpřístupnit videoaplikace Polycom pro platformu HP WebOS. HP dále bude v rámci uvedeného partnerství nabízet produkty a řešení Polycomu pro UC, což zahrnuje koncová zařízení, UC infrastrukturu, managed services a v neposlední řadě audio/video software.

Výše uvedená akvizice podléhá formálnímu schválení příslušných regulačních orgánů a její definitivní uzavření je očekáváno ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Více informací o řešeních sjednocené komunikace Polycom naleznete na těchto stránkách:
http://www.gestocomm.cz/gesto-communications-kategorie-videokonference-polycom.htm

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.