Vyšla druhá testovací verze Internet Exploreru 10 pro vývojáře

Internet Explorer 10 Platform Preview obsahuje mnoho nově podporovaných standardů HTML5. S IE10 Platform Preview 2 tak mohou vývojáři pracovat s mnoha HTML5 technologiemi, díky kterým budou schopni tvořit působivé a dobře zabezpečené webové stránky a aplikace. Práci na takových aplikacích usnadní nové technologie jako je CSS3 Floats, HTML5 Drag-drop, File reader API nebo Media Query Listeners. Internet Explorer 10 je zároveň prvním prohlížečem, který podporuje několik výkonnových API rozhraní standardizovaných W3C pracovní skupinou.

Podle posledních průzkumů plánuje třetina vývojářů začít používat HTML5 do šesti měsíců, další třetina chce HTML5 začít používat do dvou let – do roku 2012 by se tak mohl standard HTML5 stát klíčovým nástrojem pro tvorbu webů. Stabilní hardware podporovaný technologií HTML5 už dnes využívá více než 50 000 internetových stránek ve 120 zemích světa. Mezi nejoblíbenější patří SVG, Canvas, HTML5 Semantics a Video. Od vydání finální verze Internet Exploreru 9 zaznamenal Microsoft již přes 5 000 nových webových stránek podporujících HTML5, což znamená 11% nárůst.

Nová verze IE10 Platform Preview 2, včetně nových ukázek využití některých technologií, je k dispozici na http://ie.microsoft.com/testdrive/.