Společnost VMware představuje VMware vSphere Storage Appliance a dále zjednodušuje IT pro malé a středně velké firmy

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury, dnes představila nový softwarový produkt VMware vSphere® Storage Appliance™, který malým a středně velkým firmám poskytne bohatou podnikovou kontinuitu a automatickou správu zdrojů řešení VMware vSphere bez nákladů a složitosti sdíleného skladování dat. (TZ)

Společnost VMware dnes rovněž představila ucelenou sadu pro cloudovou infrastrukturu včetně nové verze VMware vSphere 5, která představuje významné vylepšení VMware vSphere.

Ze studie středně velkých společností agentury Gartner z října 2010 vyplývá, že malé a středně velké firmy si velmi agresivním tempem osvojují virtualizaci a v roce 2012 více než 75 těchto společností předpokládá, že budou široce využívat virtualizaci serverů. Obnova po selhání přitom představuje největší kategorii z hlediska investic do IT pro malé a středně velké firmy během následujících dvou let.

Až dosud zákazníci, kteří chtěli využívat bohatou dostupnost a funkcionalitu automatické správy dat poskytované v rámci funkcí pro sdílení zdrojů řešení VMware vSphere, potřebovali oddělený sdílený hardware, jenž pro některé malé a středně velké firmy představoval překážku z hlediska nákladů a složitosti. Nový produkt VMware vSphere Storage Appliance transformuje interní skladování serveru na sdílený skladovací prostor, čímž odpadá nutnost hardware pro sdílené skladování, a více malých a středně velkých firem může plně využívat jedinečnou podnikovou kontinuitu a automatizaci VMware vSphere včetně funkcí High Availability, vMotion®, a Distributed Resource Scheduler™. Instalace a konfigurace vSphere Storage Appliance je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné specializované dovednosti v oblasti skladování dat, díky čemuž dokáží malé a středně velké firmy těžit z vysoké dostupnosti aplikací pouze po několika kliknutích myší.

Vlastnosti a přínosy produktu VMware vSphere Storage Appliance

VMware vSphere Storage Appliance poskytuje jednoduchou a nákladově efektivní alternativu ke sdílenému skladování dat, která umožní malým a středně velkým firmám využívat komplexní funkce řešení VMware vSphere včetně funkcí High Availability, vMotion a Distributed Resource Scheduler. Mezi přednosti VMware vSphere Storage Appliance patří následující:

  • Jednoduchost a rychlá instalace: Produkt VMware vSphere Storage Appliance lze velmi jednoduše nainstalovat a je začleněn do VMware vCenter™ Server tak, aby bylo možné jednoduše spravovat servery i skladování z jediné známé konzole.

  • Vysoká dostupnost řešení VMware vSphere bez hardware pro sdílené skladování dat.  VMware vSphere Storage Appliance poběží jako virtuální prostředek na VMware vSphere a sdružuje interní skladování serveru napříč servery tak, aby vznikl virtuální sdružený sdílený chráněný prostor pro skladování dat bez potřeby externího skladovacího hardware. Jelikož program poběží zároveň na více serverech, VMware vSphere Storage Appliance zajistí, aby data byla k dispozici při jakékoliv pracovní zátěži  i v případě, že dojde k výpadku jednoho serveru.

  • Automatizace datacenter pro malá prostředí. VMware vSphere Storage Appliance poskytuje malým a středně velkým firmám výkon a účinnost podnikových datacenter. Jeho dovednosti sdružování zajišťují maximální využití hardware a zároveň umožňují zákazníkům používat inteligentní automatizační funkce typu „nastav a zapomeň” řešení vSphere včetně funkcí vMotion a Distributed Resource Scheduler, díky čemuž získává zákazník zaručenou úroveň služeb aplikací.

„Díky zavedení produktu VMware vSphere Storage Appliance budeme i nadále poskytovat výhody podnikové kontinuity a nákladové efektivity přinášené virtualizací firmám všech velikostí,” řekl Bogomil Balkansky, viceprezident pro produktový marketing společnosti VMware. „Mezi hlavní priority našich SMB zákazníků patří podniková kontinuita a obnova po selhání a věříme, že pomocí této nové nabídky poskytneme malým a středně velkým firmám automatizační schopnosti VMware vSphere bez nákladů či složitosti sdíleného skladování dat. Malé a středně velké firmy rovněž zjistí, že pokud budou potřebovat později investovat do hardware pro sdílené skladování, budou moci provést transformaci pomocí VMware vSphere Storage vMotion bez přerušení služeb.”

Cenami ověnčená virtualizace a technologie cloud computing pro malé a středně velké firmy

Malé a středně velké firmy představují nejrychleji rostoucí segment zákaznické základny společnosti VMware, přičemž většina těchto firem po celém světě volí jako svého poskytovatele virtualizace právě společnost VMware. Jen v posledních dvou letech se počet zákazníků společnosti VMware v segmentu SMB ztrojnásobil díky řešením a službám, které jsou zaměřené právě na tento trh. Společnost VMware poskytuje nejkompletnější portfolio řešení virtualizace a technologie cloud computingu pro firmy všech velikostí včetně následující částí:

  • Balíčky VMware vSphere pro malé a středně velké firmy – Společnost VMware poskytuje řešení typu vše v jednom pro malé a středně velké firmy všech velikostí. Balíčky VMware vSphere Essentials a Essentials Plus umožňují malým organizacím i při malé počáteční investici konsolidovat pracovní zátěž, zvýšit dostupnost a centrálně spravovat svá prostředí. Balíčky VMware Acceleration Kit nabízejí středně velkým firmám škálovatelnou virtualizační platformu se všemi funkcemi a automatizací postavenou na politikách, díky čemuž zákazníci získají vysokou úroveň služeb aplikací a možnost rozšířit systém o pokrokové funkce pro správu, jako je ochrana při selhání se zálohou na více lokalitách.

  • VMware Go™ – VMware Go představuje bezplatnou webovou službu pro správu IT, která poskytuje zjednodušené služby pro sledování zařízení a inventarizaci a bezpečnostní služby pro malé a středně velké firmy. VMware Go rovněž navádí uživatele s jakoukoliv úrovní znalostí při instalaci a konfiguraci VMware vSphere Hypervisoru.

  • VMware Go Pro – VMware Go Pro představuje ucelenou cloudovou službu, která umožňuje malým a středně velkým firmám konsolidovat, spravovat, řídit a zabezpečit své fyzické a virtuální IT infrastruktury. Služba VMware Go Pro, kterou si lze předplatit již dnes, poskytuje malým a středně velkým firmám jediný panel pro správu virtuální a fyzické infrastruktury, čímž zjednodušuje správu IT tak, aby tyto firmy mohly soustředit své zdroje namísto rutinních úkolů na důležité podněty.

  • VMware vSphere Hypervisor – VMware vSphere Hypervisor představuje nejjednodušší způsob ,jak s virtualizací začít, a navíc zdarma. VMware vSphere Hypervisor, který je postaven na VMware ESXi™, hypervisorové architektuře, která vytváří standard spolehlivosti, výkonnosti a podpory ekosystémů v odvětví, umožňuje zákazníkům konsolidovat aplikace na méně serverů a začít šetřit peníze prostřednictvím nižších požadavků na hardware, spotřebu energie, chlazení a na nižší administrativní náklady.

Nejširší ekosystém virtualizačních partnerů

Společnost VMware má nejširší a nejrobustnější ekosystém virtualizačních partnerů v odvětví s více než 25 000 technologickými partnery, poskytovateli řešení, distributory, poskytovateli služeb a systémovými integrátory i všemi významnými globálními výrobci hardware. Tento široký ekosystém poskytuje malým a středně velkým firmám a zákazníkům z řad vzdálených poboček (Remote Office Branch Office – ROBO) širokou škálu serverů, úložných zařízení, síťových služeb a aplikací, které spolupracují s řešeními společnosti VMware a jsou plně podporovány všemi prodejci. Partneři VMware vCloud® navíc zajišťují řešení pro podnikovou kontinuitu a obnovu po selhání, která přímo využívají veřejné služby technologie cloud computing.

Ceny a dostupnost

Předpokládá se, že VMware vSphere Storage Appliance bude obecně k dispozici na konci třetího čtvrtletí roku 2011 za 5 995 USD.  Společnost VMware ve třetím čtvrtletí rovněž představí časově omezenou speciální nabídku pro malé a středně velké firmy, která sloučí VMware vSphere 5 Essentials Plus a VMware vSphere Storage Appliance za 7 995 USD, což představuje slevu ve výši 40 % z ceníkové ceny VMware vSphere Storage Appliance.

Další zdroje

O VMware

Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2,9 miliardy USD v roce 2010, více než 250 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.