Datové schránky mají své oficiální stránky na sociální síti Facebook

Informační systém datových schránek se více přibližuje svým uživatelům, médiím i širší veřejnosti. Prostřednictvím nové stránky datových schránek na sociální síti Facebook mohou uživatelé očekávat pravidelný přísun aktuálních informací a novinek. Stránky by měly zároveň sloužit jako kontaktní místo, či chcete-li poradna, kde budou moci návštěvníci pokládat otázky týkající se jejich datové schránky. (TZ)

Oficiální stránky datových schránek se tak stanou centrem nejen pro jejich příznivce, ale hlavně místem, kde budou moci běžní uživatelé navzájem sdílet zkušenosti a získávat tak další tipy, jak si díky datové schránce usnadnit komunikaci.

„Uživatelů datových schránek stále přibývá a vzhledem k tomu, že roste také trend vyhledávání informací přes sociální sítě, je Facebook ideálním prostředkem, jak navázat užší kontakt s jejich uživateli. Pro ně je pak pozitivní nejen to, že na stránkách naleznou užitečné informace, ale také možnost obrátit se s jakýmkoliv dotazem či prosbou o radu na ostatní uživatele. Oni či správce jim pak poskytnou okamžitou odpověď,“ říká Radek Šindelář, manager pro oblast veřejné správy, Telefónica Czech Republic, ke spuštění oficiálního profilu datových schránek na sociální síti Facebook.

Oficiální stránky datových stránek naleznete ZDE.

O informačním systému datových schránek (ISDS):

Datové schránky jsou informační systém veřejné správy zřizovaný podle zákona 300/2008 Sb. Prostřednictvím informačních technologií mění způsob doručování (přijímání a podávání) úředních dokumentů. Pomocí datových schránek je možné zasílat dokumenty v elektronické podobě orgánům veřejné moci a také je takto od nich přijímat.

Správcem informačního systému datových schránek je Ministerstvo vnitra České republiky. Provozovatelem informačního systému datových schránek je Česká pošta s.p. a dodavatelem systému je Telefónica O2 Czech Republic, a.s.