Cisco představuje řešení pro videem zahlcené sítě

Společnost Cisco představila novou produktovou řadu pro optimalizaci přenosu multimediálního obsahu – Cisco® Enterprise Content Delivery System (ECDS). Řešení ECDS je odpovědí na neustále rostoucí poptávku po live a on-demand video službách ve vysoké kvalitě, kterým již nedostačuje stávající síťová infrastruktura. Nová platforma zahrnuje jak vysoce výkonný hardware pro optimalizaci těchto datových přenosů, tak i inteligentní virtualizovaný řídící software – Cisco Wide Area Application Services (WAAS). ECDS tak umožňuje vysoce efektivní optimalizaci přenosu mediálních dat na stávající infrastruktuře libovolného rozsahu. (TZ)

Zejména v geograficky rozlehlých WAN a MAN sítích je s ECDS možné výrazně snížit nároky na přenos multimediálních dat, a to díky technologiím cache, prepositioningu, škálování a také podpoře streamování a multi-castingu (identický video stream pro více příjemcům, přičemž k jeho replikaci na koncová zařízení dochází až na úrovni LAN) lze až několikanásobně omezit potřebný datový tok bez ztráty kvality videa. Pomocí centralizovaného konfiguračního rozhraní je možné nastavit pravidla pro jednotlivé typy datových přenosů a způsob jejich doručení na konkrétní koncové stanice či jejich skupiny. Administrátoři tak mohou přehledně a intuitivně vytvářet komplexní strategie distribuce obsahu s ohledem na zatížení stávající infrastruktury.

ECDS je k dispozici ve třech výkonově odstupňovaných variantách. Pro kritické provozy to jsou konfigurace založené na hardwarové platformě Cisco Media Delivery Engine 1100 nebo Cisco Media Delivery Engine 3100 s podporou 500 a 5000 simultánních uživatelů. Pro méně náročné nasazení je určeno softwarové virtualizované řešení Cisco Media Delivery Engine 50WVB (Virtual Blade) pro až 200 současných připojení. Všechna tři řešení je pochopitelně možné kombinovat a spravovat centrálně, příkladem může být nasazení MDE 3100 v centrále a MDE 50WVB na jednotlivých pobočkách.

Řešení ECDS, s cenou začínající na 4395 USD, najde své uplatnění nejen při zkvalitnění telekonferencí typu Cisco TelePresence ™, ale i všude tam, kde se hromadně používají video přenosy na standardech Flash, H.264 nebo Windows Media – od video telefonie až po školení a výuku.