Canon představuje stylový IXUS 1100 HS – nejtenčí fotoaparát ve své třídě s 12x optickým zoomem

Canon dnes představil fotoaparát IXUS 1100 HS s velkou dotykovou obrazovkou a 28mm širokoúhlým objektivem s 12x optickým zoomem, který se ukrývá v kompaktním těle z ušlechtilé ocele. To z něj činí nejtenčí fotoaparát ve své třídě. IXUS 1100 HS je nová vlajková loď řady IXUS a obsahuje technologii Canon HS System pro vysokou kvalitu fotografií s nízkou hladinou šumu za každé situace. IXUS 1100 HS také obsahuje Inteligentní stabilizátor obrazu, takže scény zachytí v ostrých detailech zblízka, při slabém osvětlení i při maximálním přiblížení. (TZ)

IXUS 1100 HS kombinuje moderní zobrazovací technologie s vytříbeným stylem. Novinka patří mezi nejvyspělejší modely řady IXUS a umožňuje amatérům i zkušeným fotografům dosáhnout vysoce kvalitních fotografií a Full HD videí se stereo zvukem. Velký 8,0cm (3,2”) dotykový displej usnadňuje ovládání i prohlížení snímků a filmů. IXUS 1100 HS je ideální společník na prázdniny i noční procházky.

Vytvořte dokonalé snímky s lehkostí

Dokonce i hodně vzdálené předměty je možné fotit jasně a čistě. Objektiv s 12x zoomem, precizní optikou Canon a 4-krokovým optickým stabilizátorem obrazu poskytuje vynikající kvalitu detailů při všech ohniskových vzdálenostech, od širokoúhlých až po ty extrémní známé z teleobjektivů. Nový Inteligentní stabilizátor obrazu také zvyšuje kvalitu detailů u fotek i videí a automaticky identifikuje scénu a vybere nejvhodnější stabilizaci obrazu ze sedmi režimů#. Fotoaparát se například automaticky přepne do režimu Macro IS s hybridní stabilizací obrazu při snímání květu zblízka nebo použije zesílený stabilizátor obrazu pro lepší stabilitu při natáčení vzdálených objektů s vysokým zoomem.

IXUS 1100 HS usnadňuje zachycení dokonalých obrázků kdykoliv a kdekoliv. Fotografování ve špičkové kvalitě je snadnější než kdy dříve. Canon HS System kombinuje 12,1MPx podsvícený snímač CMOS a výkonný procesor DIGIC 4 pro zachycení přirozené atmosféry a vytvoření ostrých snímků s nízkým šumem bez nutnosti použití blesku nebo stativu. Vylepšený režim Smart Auto eliminuje případné nedostatky při fotografování a v kombinaci s pokročilou detekcí objektu rozpoznává až 32 různých scén# a upraví nastavení fotoaparátu tak, aby byl každý předmět dobře exponovaný a zaostřený.

Vysoce citlivý obrazový snímač CMOS umožňuje řadu vysokorychlostních fotografických funkcí. Režim Noční scéna kombinuje informace ze sekvence vysokorychlostních snímků a ve výsledku vytvoří jeden obrázek s nejlepší expozicí a minimálním rozostřením. Funkce Výběr nejlepšího snímku zaznamenává nejlepší snímek z vysokorychlostní sekvence pěti snímků. S módem Vysokorychlostní sekvence lze zachytit doslova zlomek vteřiny, zaznamenává při rozlišení 3,0 MPx 7,8 snímků/vteřinu nebo při souvislém fotografování v plném rozlišení až 3,3 snímků/vteřinu. Velmi zpomalený záběr videa je mód určený pro více zábavy s videem. Zpomaluje rychle se pohybující objekty, natáčí VGA video ve 120 fps (rozlišení QVGA při 240 fps) a přehrává ve zlomku skutečné rychlosti#. Režim je ideální pro analýzu golfového švihu nebo například pro dramatické záběry sprintu na 100 m.

Full HD videa – posaďte se do režisérského křesla

IXUS 1100 HS má vše, co potřebujete pro nahrávání videí s rodinou a přáteli. Full HD (1080p) rozlišení, optický zoom a vysoce kvalitní stereo zvuk. Jedním tlačítkem lze snadno přepínat mezi fotografováním a natáčením videa. Režim Krátký film zachytí až 4 sekundy akce před pořízením snímku a vzájemným spojením všech klipů ze stejného dne vytvoří jediný film ve VGA kvalitě, který můžete sdílet online.

Svět jako na dlani

IXUS 1100 HS má velký 8,0cm (3,2″) dotykový LCD displej PureColor II s ostrým rozlišením 460 tisíc bodů, který umožňuje vychutnat si fantastické detaily, kontrast a barvy a prohlížet fotografie a videa. Upravit jednotlivá nastavení lze na displeji  pouhým dotykem prstu. Můžete si tak snadno přizpůsobit novou dotykovou spoušť a dotykový autofokus.

Dotykový displej rozšiřuje možnosti využití fotoaparátu a je pouze na uživateli, jak bude fotoaparát používat. V uživatelském rozhraní jsou přednastaveny zkratky k nejčastěji používaným funkcím, ale lze je snadno přesunout a upravit. Fotoaparát je tedy možné plně přizpůsobit přáním a potřebám uživatele.

Sdílejte kreativitu

IXUS 1100 HS kromě ultimátního stylu, kompaktního těla a vysokého přiblížení navíc obsahuje i řadu kreativních režimů pro zábavu a umělecké osvěžení fotografií. Mezi režimy patří například efekt Miniatura, Super živé barvy a Plakátový efekt (které jsou k dispozici také při záznamu Full HD videa), dále pak efekt Rybího oka, které deformují obrázky a nabízí netradiční pohled na tradiční scény. S efektem Levný fotoaparát nebo Monochromatický snímek lze dosáhnout vysokého kontrastu, nevšedně barevných záběrů, stylu starých fotoaparátů nebo lze také fotit černobíle, se sépiovým efektem nebo v odstínech modré.

S IXUS 1100 HS lze vytvářet obrázky různých tvarů a velikostí, od čtvercových až po širokoúhlé formátu 16:9. Nový režim Fotokniha pomůže vybrat snímky do fotoalba pro rodinu a přátele. Spojením IXUS 1100 HS a tiskáren Canon lze jednoduše vytvářet originální dárky a fotoalba. Snímky i video můžete také okamžitě sdílet přes HDMI port# přímo z kamery na HD televizích a monitorech. Procházet obrázky lze jednoduše pomocí dálkového ovladače kompatibilního s HDMI-CEC TV.

Navíc je IXUS 1100 HS také kompatibilní s HF-DC2, novým vysoce výkonným externím bleskem, který lze použít jako doplněk k vestavěnému blesku.

IXUS 1100 HS – hlavní funkce:

  • 12x zoom, 28mm objektiv, Inteligentní IS
  • HS System (12,1 MPx)
  • Ultra-kompaktní kovové tělo
  • 8,0cm (3,2″) dotykový LCD displje PureColor II
  • Full HD, Zesílený stabilizátor obrazu
  • Smart Auto (32 scén)
  • Vysokorychlostní a Velmi zpomalený záběr videa pro zachycení rychlé akce
  • iFrame video a režim Krátký film
  • Tipy a triky

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.
Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.