Samsung NaviBot S – nejchytřejší a nejsamostatnější robotický vysavač na trhu

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední výrobce a oceňovaný inovátor v oblasti spotřební elektroniky  a domácích spotřebičů, dnes oznámila, že uvádí na trh vizionářský robotický vysavač Samsung NaviBot S, který umožňuje zcela automatický úklid podlahy. S ještě pokročilejšími technologiemi tak navazuje na dosavadní úspěchy již zavedených modelů vysavače Samsung NaviBot. Nový model maximálně usnadňuje úklid domácnosti, protože uživatelům umožňuje vysát kteroukoli místnost pouhým stiskem tlačítka. Samsung NaviBot S je pouhých 8 cm vysoký a jeho velmi útlé tělo je o 10 % menší než u předchozí generace. To vše přispívá k rychlejšímu, lepšímu a účinnějšímu úklidu s minimem zásahů ze strany uživatele.  (TZ)

Pro ještě snadnější používání je Samsung NaviBot S vybaven funkcí automatického vyprazdňování prachu. Takže v případě potřeby se inteligentně vrátí na nabíjecí základnu, kde nádobku na prach vyprázdní do centrálního „koše“, dobije se a znovu připraví na další úklid, to vše zcela automaticky. Tento modernizovaný model při nabíjení dokonce vyčistí
i hlavní kartáč od vlasů a chlupů, takže se uživatel nemusí starat ani
o tento úkol. Automatické vyprazdňování prachu do dvoulitrové centrální prachové komory je skvělým řešením, které robotu umožňuje pracovat zcela samostatně bez nutnosti lidského zásahu po dobu několika dní. To zvyšuje jeho účinnost v náročném prostředí, jakým jsou koberce a místa oblíbená domácími mazlíčky.

Systém Visionary Mapping Plus – rychlejší úklid

Zdokonalený navigační systém Visionary Mapping Plus umožňuje rychlý
a plynulý pohyb, kterému můžete důvěřovat. Pomocí palubní kamery a řady dalších pokročilých čidel, např. infračervených detekčních čidel, vytvoří Samsung NaviBot S mapu vašeho domu. Proto se chytře vyhýbá překážkám, je důkladný a účinný. Využívá svůj navigační systém, aby si zapamatoval, kde již má uklizeno, a po dobití baterie a automatické údržbě byl zase připraven vrátit se tam, kde skončil, a pokračovat v práci. Robotický vysavač Samsung NaviBot S je také schopen zapamatovat si nejlepší úklidové trasy, vypočítat svou polohu v domácnosti a sledovat, kde již uklízel a kde mu ještě zbývá uklidit. Společnost Samsung je průkopníkem této navigační technologie.

„Jsme rádi, že můžeme spotřebitelům nabídnout tento špičkový produkt, který jim jistě usnadní každodenní úklid domácnosti,“ říká Chang Wan Hong, výkonný viceprezident a ředitel divize Digital Appliances společnosti Samsung a dodává: „NaviBot S je důkazem tvůrčího génia technologií Samsung používaných na trhu úklidových domácích spotřebičů. Těší nás, že budeme moci letos uvést na trh celou řadu domácích spotřebičů v souladu s potřebami našich zákazníků. Robotický vysavač Samsung NaviBot S usnadňuje vysávání, a proto se určitě stane nepostradatelným pomocníkem pro každého, kdo se chce zbavit stereotypních povinností spojených s úklidem domácnosti.“

A na rozdíl od mnoha jiných robotických vysavačů, jejichž navigace spočívá v nahodilém pohybu, umožňuje technologie kognitivního mapování robotu Samsung NaviBot S pokrýt 90 % obytného prostoru za stejnou dobu, za kterou konkurenční robotické vysavače s náhodným pohybem pokryjí 67 % prostoru. Samsung NaviBot S navíc pokryje plochu 5×5 metrů za 11 minut, což je o celých 8 minut méně než předchozí modely. Robotický vysavač Samsung NaviBot S v podstatě vidí, myslí a pamatuje si, aby za všech okolností zajistil optimální výkon.

Štíhlý a elegantní design – úklid v úzkých prostorech

V roce 2005 měřil robotický vysavač na výšku obvykle více než 200 mm, nyní v roce 2011 však může být jeho design díky pokročilým technickým dovednostem a technologiím společnosti Samsung mnohem útlejší a zároveň může přinášet lepší výsledky. Samsung NaviBot S má proto na výšku jen 80 mm. Pomocí svého štíhlého těla se snadno dostane
do nízkých prostor, takže neopomene uklidit ani v místech, kam není vidět, např. pod postelí a dokáže uklidit i na místech, kam se mnoho lidí při pravidelném týdenním úklidu nedostane.  Důmyslný a módní vzhled vysavače Samasung NaviBot S s elegantním černým tělem a atraktivním povrchem ovládacího panelu vás přesvědčí, že se nacházíte v přítomnosti pokročilého robotického výrobku, který je špičkou na trhu vyspělých technologií.

Úklid s pomocí prachového čidla (čištění na místě)

Když NaviBot S zjistí, že sbírá větší množství prachu a nečistot než obvykle, upraví svůj program tak, aby se na danou oblast soustředil, dokud ji dokonale nevysaje.  K tomu přispívá i zvýšení výkonu pro lepší vysávání v postižené oblasti, což ještě zlepšuje jeho efektivitu.  Sací výkon se přizpůsobí množství prachu – v případě potřeby se robot automaticky přepne do režimu úklidu s vyšším výkonem.

Tichý a účinný

Nový vysavač Samsung NaviBot S je rychlejší a tišší než jeho předchůdce a věnuje mnohem více úsilí tomu, aby uživatele v domácnosti nerušil.  Úklid je tišší, takže uživatel může pokračovat v běžné činnosti, zatímco robot zvládne svou práci s minimálním hlukem a asistencí z vaší strany.  Sedm režimů čištění a vysoce kvalitní filtr HEPA poskytují různé možnosti pro různé potřeby uživatelů, včetně nového příslušenství v podobě speciální textilie na podlahu, která bezpečně vyčistí všechny tvrdé povrchy podlah. Když je úklid dokončen, robot se jednoduše vyprázdní a za pouhé tři hodiny nabíjení je připraven pro další použití, což je ideální pro úklid hodně frekventovaných nebo větší ploch.

Bezpečný bojovník s nečistotami

Samsung NaviBot S má mnoho bezpečnostních čidel a navigační pomůcku Virtual Guard, která zajišťuje spolehlivý úklid a umožňuje robotu vyhýbat se potenciálně nebezpečným problémům jako např. pádu ze schodů, kolizím s okolními předměty a zamotání do kabelů. Virtual Guard také slouží jako bariéra, která robotu Samsung NaviBot S umožňuje vyhnout se otevřenému ohni a mokrým podlahám a celkově mu brání ve vstupu do míst, do kterých nechcete, aby měl přístup. Uživatelé se tak nemusí bát, když Samsung NaviBot S zmizí z jejich dohledu  – Virtual Guard mu poskytuje spojení s nabíjecí základnou, a to až přes tři pokoje.

K dalšímu zvýšení účinnosti navigace používá systém Virtual Guard majáčky umístěné u dveří, které robotu umožňují pohybovat se mezi místnostmi efektivněji a zajišťují, že přístroj uklidí prostor dle priorit zvolených uživatelem.  Kartáčky po obou stranách přístroje v kombinaci se stírací lištou a výkonným kartáčem umožňují rychlejší a lepší úklid v širším záběru a zároveň minimalizují průměr vlastního robota, aby se zajistil optimální přístup do úzkých míst jako např. mezi nohami židlí.

• NaviBot S umožňuje úklid rychlostí 320 mm/s.

• NaviBot S se plynule otáčí úhlovou rychlostí 120 stupňů/s.

• NaviBot S zajišťuje důkladný úklid za krátkou dobu; vysátí prostoru
o rozměrech 5 m x 5 m mu zabere 11 minut.

• NaviBot S se díky vylepšené sadě čidel šikovně vyhýbá překážkám.

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s