Toshiba představuje dvě nové řady high-tech televizorů, obě s výjimečným designem studia JACOB JENSEN

Toshiba Europe GmbH dnes představuje dvě nové řady televizorů vybavené vysoce výkonnou platformou CEVO-ENGINE. Srdcem obou modelů z těchto řad s označením WL863 a YL863 je víceprocesorový systém a nabízejí tak špičkovou kvalitu obrazu a brilantní podání 3D spolu s funkcemi SMART-TV, které uživatelé ocení pro jejich moderní možnosti, jako je například přístup k internetovým službám s přidanou hodnotou nebo nahrávání vysílaných programů na externí pevné disky (přes rozhraní USB). Funkce souhrnně označované jako PERSONAL-TV umožňují snadné osobní přizpůsobení nastavení televizoru. Společnost Toshiba úzce spolupracovala s dánským studiem JACOB JENSEN DESIGN na vytvoření působivé nové podoby těchto televizorů, pro které je charakteristické filigránsky jemné zkosení hran rámečku a využití materiálů nejvyšší kvality – například pískem matněného hliníku. Černý televizor WL863 a stříbrný model YL863 se budou nabízet v celé škále rozměrů obrazovek – od 107 cm (42″) přes 117 cm (46″) až do 139 cm (55″). V Evropě budou k dostání od třetího čtvrtletí roku 2011.  (TZ)

CEVO ENGINE: skvělé aplikace a nové technologie

Modely WL863 a YL863 jsou televizory nejvyšší kategorie a musí tak nabízet širokou škálu vyspělých funkcí. Mezi ně patří možnost připojení na Internet s přístupem ke službám s přidanou hodnotou – k televizním pořadům nebo celovečerním filmům se špičkovou kvalitou obrazu v 2D a 3D. Tyto funkce – a mnoho z nich funguje souběžně – vyžadují nový sofistikovaný koncept ovládání a ohromný výpočetní výkon. To však dosud nebylo k dispozici – dokud společnost Toshiba nepředstavila televizor 55ZL1. Tento model byl prvním přístrojem se systémem CEVO-ENGINE, což je platforma využívající vícejádrové procesory, která v jeden okamžik dokáže provádět mnoho operací najednou. Rozšíření o vysokorychlostní paměti DRAM posunulo rychlost výpočtů ještě dále. A koprocesor, který se stará o přepočty složitých algoritmů, jež vylepšují kvalitu obrazu, zajišťuje podání 2D i 3D obrazu v úžasné kvalitě, včetně konverze 2D obsahu na 3D téměř v reálném čase.

Osobní nastavení umožňují funkce PERSONAL-TV

Systém CEVO-ENGINE umožňuje přizpůsobit nastavení televizorů WL863 a YL863 podle osobních preferencí jednotlivých uživatelů. Díky funkcím označovaným jako PERSONAL-TV si mohou až čtyři členové rodiny uložit nastavení obrazu a zvuku, která jim vyhovují, své oblíbené seznamy programů a vlastní nahrané pořady, a vyhnou se tak nepohodlnému a zdlouhavému hledání svého filmu mezi mnoha dalšími, které jsou uložené na připojeném pevném disku. Nové televizory WL863 a YL863 navíc umožňují i osobní nastavení zvuku: buď si mohou pamatovat úroveň hlasitosti pro každého uživatele ve chvíli, kdy televizor vypne, nebo při zapnutí hlasitost nastaví automaticky podle úrovně, kterou si každý uživatel nadefinuje a uloží do paměti. Televizory jsou vybaveny vestavěnou kamerou s aplikací rozpoznávání obličejů a poznají tak, kdo se na ně dívá, a podle toho upraví nastavení příslušných funkcí. Navíc tak dokážou zjistit, že před obrazovkou nesedí nikdo a automaticky se po určitém čase přepnou do pohotovostního režimu.

SMART-TV posouvá zážitek z multimédií na vyšší úroveň

Televizory WL863 a YL863 jsou kompatibilní s portálem Toshiba Places – což je internetová platforma s nabídkou obsahu a služeb pro televizory a notebooky. Prostřednictvím těchto nových televizorů získají uživatelé přístup k široké nabídce filmů na „Video Place“, mohou si číst zprávy z celého světa v sekci „News Place“, poslouchat hudbu z rozsáhlých katalogů nebo internetových rádií na „Music Place“ a využívat „Social Place“, kde mohou využívat služby pro sdílení soukromého obsahu s přáteli a členy svých rodin kdekoli na světě. Možnosti portálu Toshiba Places ještě doplňuje HbbTV® (Hybrid broadcast broadband TV). Hybridní televizní a internetové vysílání je evropský standard, který představuje otevřenou platformu pro bezproblémové propojení televizních služeb, které jsou přenášeny klasickým způsobem, se službami poskytovanými přes Internet, které mimo jiné zprostředkovávají doplňující informace o televizních programech nebo Catch-up TV. V neposlední řadě budou mít užitek i majitelé iPhonů, protože díky aplikaci Toshiba Apps Connect již nebudou muset hledat dálkový ovladač, ale mohou televizor ovládat přímo ze svého smartphonu.

Automatická kalibrace zajišťuje, že obraz bude mít kvalitu na studiové úrovni

Díky funkci Active Vision Rate 800 nejsou pro televizory WL863 a YL863 scény s rychlými pohyby žádným problémem – vždy zobrazí naprosto ostrý obraz s prokreslenými detaily. S cílem zajistit, že ani štíhlý design těchto modelů nebude příčinou snížení kvality obrazu, konstruktéři společnosti Toshiba do těchto nových high-end televizorů zabudovali systém podsvícení PRO LED 32. Ten rozdělí podsvícení typu Edge-LED do 32 sekcí, které lze aktivovat a ovládat nezávisle na sobě. Toshiba navíc vybavila televizory této nové řady funkcí automatické kalibrace obrazu Auto Calibration#. Funguje na základě dat získávaných z čidla# připojeného přes rozhraní USB a automaticky vybírá nastavení parametrů, jež obraz upraví na kvalitu, které lze jinak dosáhnout pouze v profesionálních studiových podmínkách. Díky systému CEVO-ENGINE nepotřebuje funkce Auto Calibration používat externí počítač.

O společnosti Toshiba

Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.
Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 490 společností s 203 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 77 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co.jp/index.htm.

Toshiba Europe GmbH se sídlem v Neuss v Německu je plně vlastněnou dceřinou společností Toshiba Corporation, Tokio.

Další tiskové materiály a informace

Chcete-li si získat další tiskové materiály a fotografie produktů, navštivte laskavě knihovnu fotografií pro média Toshiba Press Lounge Image Library na adrese www.toshiba.eu/presslounge.

Toshiba na veletrhu IFA

Stánek společnosti Toshiba na veletrhu IFA najdete v Hale 21A.