VMware přichází na trh s VMware Fusion 4 – operační systém Windows funguje v Mac ještě lépe než doposud

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, přichází na trh s VMware Fusion® 4, který umožňuje operačnímu systému Windows pracovat na systému Mac ještě efektivněji než doposud. Fusion® 4, který je v současné chvíli již dostupný na stránkách VMware, přináší uživatelům možnost využití Windows s jednoduchostí Mac. (TZ)

„Vylepšení, kterými prošlo VMware Fusion® 4, výrazným způsobem usnadnila současné používání operačního systému Windows a Mac aplikací v počítačích Mac,“ říká Pat Lee, ředitel správy klientských produktů, VMware. „S nabídkou plné integrace do Apple OS X Lion tak VMware Fusion 4 staví na naší osvědčené a několikrát oceněné platformě a poskytuje díky tomu jednoduchou, rychlou a spolehlivou cestu ke spouštění aplikací Windows na počítačích Mac.“

S více než 90 novými doplňky a optimalizací pro dnešní multi-jádrové Mac a OS X Lion zahrnuje VMware Fusion 4 tyto klíčové prvky:

  • Vytvořeno pro OS X Lion – VMware Fusion 4 je navržen tak, aby přinášel co nejlepší zkušenost při práci s operačním systémem Windows na OS X Lion. Přidejte si programy Windows do Launchpadu, vyzkoušejte je v Mission Control, prohlédněte je na vaší obrazovce nebo mezi nimi jen přepínejte s využitím Mac gest.
  • Lepší provedení a rychlejší grafika – VMware Fusion 4 bylo vyvinuto, aby aplikace Windows a Mac mohly pracovat zároveň stejně velkou rychlostí a se stejnou spolehlivostí. Jako 64bitová aplikace je optimalizovaná pro dnešní multi-jádrové Mac a přináší 3D grafiku až 2,5krát rychlejší než předchozí verze Fusion.
  • Ještě více zážitků v „Mac stylu“ – VMware Fusion 4 výrazně zlepšuje způsob, jakým programy Windows pracují na Mac. Uživatelé využívají programy Windows v „Mac stylu“, a to od nové nabídky nastavení až k novému designu knihovny virtuálních strojů a kontextové nabídce.
  • VMware Fusion 4 nyní ve virtuálním prostředí plně podporuje OS X Lion a umožňuje tak uživatelům vytěžit z práce s Mac ještě více díky podpoře OS X Lion, OS X Lion Server, Mac OS X Snow Leopard Server a Mac OS X Leopard Server ve virtuálních strojích.

Snadno provedený přesun

O VMware

Asistent VMware Fusion pro migraci operačního systému Windows usnadňuje mnohem výrazněji než kdy před tím uživatelům přenos celého PC do Mac a umožňuje jim získat ještě více z jejich stávajících investic do softwaru Windows. S VMware Fusion 4 mohou uživatelé získat to nejlepší z obou světů a využívat přístup k programům a složkám Windows z jejich PC přímo na Mac, a to kdykoli je potřebují.

Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2,9 miliardy USD v roce 2010, více než 250 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.