HP otevírá první democentrum v regionu EMEA zaměřené na cloudové technologie

Společnost HP oznámila, že středisko Computacenter Germany v německém Ratingenu se stalo prvním democentrem cloudových technologií HP (tzv. Cloud Center of Excellence, CCoE) v regionu Evropy, Středního Východu a Afriky (Europe, Middle East and Africa, EMEA). Democentra tohoto typu umožňují obchodním partnerům HP názorně předvést cloudové technologie a jejich potenciál podnikovým zákazníkům, kteří uvažují o jejich nasazení. (TZ)

Computacenter Germany je vybaveno nejnovějšími technologiemi, které slouží k demonstraci současných možností cloudu v ukázkovém prostředí koncových zákazníků. Klíčové části democentra tvoří hardware HP CloudSystem Matrix, úložné systémy HP 3PAR a software HP Cloud Service Automation for Matrix.

„Velmi nás potěšilo, že jsme dostali možnost otevřít první cloudové democentrum HP v oblasti EMEA,“ řekl Reiner Louis, člen představenstva Computacenter Germany. „Cloud od základu mění způsob využití technologií, ale zdaleka ne každý si ještě dokáže představit jeho možnosti. Týmy našich návrhářů a inženýrů jsou proto připraveny ukázat všem zákazníkům opravdovou sílu cloudu v přirozeném prostředí.“

„Democentra HP CCoE hrají klíčovou roli v našem programu EMEA Cloud Channel Program, dodala Barbara Hallmanns, EMEA Channel Sales Manager pro zařízení HP Converged Infrastructure. „I nadále plánujeme významně rozšiřovat portfolio cloudových řešení a díky HP CCoE mohou naši obchodní partneři a zákazníci vidět všechny novinky na vlastní oči v reálném provozu. Sami pak nejlépe posoudí výhody, které může přinést transformace jejich prostředí do cloudu.“

HP CCoE představují společnou investici společnosti HP a jejích obchodních partnerů. Využívají komplexního řešení HP CloudSystem, které kombinuje architekturu HP Converged Infrastructure se softwarem HP Cloud Service Automation pro unifikované budování a správu cloudových služeb napříč privátními, veřejnými či hybridními modely.

Democentra HP CCoE jsou součástí sponzorovaného programu divize HP Software zaměřeného na podporu partnerů prostřednictvím zdrojů, školení a programů pro prezentaci cloudu. Program pracuje s licencovaným softwarem i řešeními SaaS. Cloudová řešení v současnosti představují skvělou příležitost pro HP channel partnery a speciálně pak pro partnery divize HP Software, u nichž zákazníci aktivně vyhledávají odborné rady, návrhy řešení a správy cloudových služeb, či tipy na modernizaci aplikací pro běh v cloudu.

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové příležitosti k tomu, aby technologie měly smysluplný přínos pro jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa zahrnuje tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Konvergencí cloudu a konektivity vytváří HP perfektně provázané, bezpečné a kontextově vysoce senzitivní prostředí pro dokonale propojený svět. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Tagged