Gartner umístil Alcatel-Lucent mezi přední dodavatele infrastruktury call center

Analytická společnost Gartner umístila mezi lídry trhu řešení Genesys od společnosti Alcatel-Lucent, které slouží k řízení péče o zákazníky v rámci firemních call center. Vyplývá to z nedávného hodnocení společnosti Gartner: „Magický kvadrant pro infrastrukturu kontaktních center.“  (TZ)

Podle analýzy jsou lídři trhu „velmi výrazné firmy disponující širokým portfoliem, významným tržním podílem, širokým geografickým pokrytím a jasnou představou o tom, jak se oblast call center bude vyvíjet. Zároveň všichni v minulosti uvedly na trh úspěšné produkty pro kontaktní centra a díky svému portfoliu mají všechny předpoklady k tomu, aby si pozici udržely.“ Lídři podle analytiků nemusí nezbytně nabízet nejlepší řešení pro každého zákazníka. Jejich produkty jsou ale všeobecně silné a často se vyznačují výjimečnými funkcemi.

Softwarová sada Genesys G8 od společnosti Alcatel-Lucent zajišťuje interakci se zákazníky přes telefon, internet, sociální sítě a mobilní zařízení. „Řešení G8 zajišťuje provoz i těch nejnáročnějších call center. Umožňuje vytvořit jednotnou a koordinovanou komunikaci se zákazníky napříč různými kanály: například telefonem, e-mailem, SMS, chatem a sociálními sítěmi. Umí vzájemně provázat vnitropodniková pracoviště s externími a spravovat je jako jeden celek,“ říká Patrik Ort, odborník na komunikační technologie společnosti Alcatel-Lucent.

Technologie Genesys denně zpracovávají přes 100 milionů interakcí pro zhruba 4 000 firem a státních úřadů v 80 zemích světa.

Analýza agentury Gartner je k dispozici ke stažení na adrese http://www.genesyslab.com/news/analysts-coverage. Více informací o technologickém portfoliu Genesys pro kontaktní centra je k dispozici na adrese http://www.genesyslab.com.

O Magickém kvadrantu společnosti Gartner

Magický kvadrant je chráněn autorskými právy společnosti Gartner Inc a výsledky průzkumu jsou uváděny se svolením držitele autorských práv. Magický kvadrant je grafickým znázorněním trhu po určitou dobu. Zobrazuje, jak si vybraní výrobci softwaru vedou ve srovnání kritérií stanovených společnosti Gartner. Společnost Gartner nevyzdvihuje žádného z dodavatelů, produktů nebo služeb zobrazených v tomto přehledu ani uživatelům neradí, aby si vybírali pouze ty dodavatele, kteří se v „magickém kvadrantu” objevili. Magický kvadrant je zamýšlen výhradně jako výzkumný nástroj a nikoli jako průvodce pro nákup. Společnost Gartner nemůže v žádném případě zaručit, že zmiňovaná řešení budou ve všech případech použití vhodná či funkční.

O společnosti Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent (Euronext Paříž a NYSE: ALU) je osvědčeným partnerem poskytovatelů služeb, firem, strategických odvětví a vládních úřadů po celém světě.  Společnost je leaderem v segmentu pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP a optických technologií, aplikací a služeb. Alcatel-Lucent využívá obrovských vědeckých zkušeností společnosti Bell Labs, jedné z největších výzkumných firem v odvětví komunikací. Alcatel-Lucent působí ve více než 130 zemích světa, je nejzkušenější globální firmou ve svém odvětví a působí jako lokální partner s globálním dosahem. V roce 2010 dosáhla firma výnosů ve výši 16 miliard eur. Společnost je registrovaná ve Francii a své ústředí má v Paříži.