Český startup Projectial.com přináší neotřelý pohled na řízení firmy, projektů a lidí

27. září 2011 byl oficiálně spuštěn Projectial.com, českáaplikace pro správu projektů, lidských zdrojů, financí a času. Jedná se o webovou službu (SaaS), která dokáže pohodlně pojmout celé projektové řízení firmy, organizace či týmu. Kromě samotné práce s projekty, úkoly či milníky nabídne organizaci lidí, interní komunikaci, statistické výsledky a pohledy na výkonnost firmy či jejích zaměstnanců. Projectial.com je zaměřen na globální trh a v současné době je aplikace k dispozici v anglické, české a slovenské verzi.  Ostatní jazykové mutace budou následovat. „Již tato první verze, jak doufáme, překoná podobné produkty v čele s Basecampem a přinese trochu jiný pohled na projektové řízení“ uvádí Miroslav Pancíř, jeden z tvůrců Projectialu. (TZ)

V současné době není aplikace zpoplatněna. Cílem je nyní zaujmout a oslovit potenciální zákazníky. Následně budou připraveny cenové tarify, které budou odpovídat konkurenčním projektům a zároveň přinesou cenové osvěžení. Obchodní model bude vycházet z konceptu Freemium.

V čem je aplikace odlišná a jaké jsou její výhody?
Sběr dat

Projectial byl vyvinut s důrazem na možnost dokonalého přehledu o každé události na projektu. Samostatně je tak zaznamenávána byť sebemenší změna, která v projektu nastane. Následně je možné tyto změny projektovat do výstupů či pomocí nich vizualizovat průběh dalších projektů.

„Dokážete si představit, jaké možnosti se  tím otevírají? V praxi to bude například znamenat, že vám Projectial dokáže ukázat vývoj projektu po tom, co změníte přiřazení důležitého úkolu jinému zaměstnanci, nebo jak projekt ovlivní přizvání dalšího pracovníka či posunutí milníku,“ dodává Miroslav Pancíř.Architektura aplikace je postavena tak, aby nebyl problém s budoucím rozšiřováním a implementací zajímavých funkcí. Data, která aplikace dokáže sbírat již nyní, se dají při následném rozšíření rovnou použít. V systému tak nevzniká “datová díra”.

Maximální jednoduchost
Další nespornou výhodou Projectialu je jeho jednoduchost a grafické rozvržení. To je oproti podobným aplikacím znatelně přehlednější a umožňuje pohodlnou práci i s velkým množstvím dat. „Díky maximálnímu důrazu na přehlednost je Projectial vhodný i pro korporátní sféru, kde podobné systémy díky své nepřehlednosti selhávají,“ uvádí Pancíř.

Propojení organizací a jejich zaměstnanců
Každý správce (vlastník) účtu může mít ve své správě více firem, které řídí z jednoho místa. V praxi to pak znamená pohodlné členění na mateřskou firmu a dceřiné společnosti. Na projekty se dají zvát pouze ti zaměstnanci, kteří na něm mají určitým způsobem participovat.

Časové zóny a místní zvyklosti

Projectial umí pracovat s časovými zónami a přizpůsobuje se tak uživatelům, kteří vždy vidí opravdu jen to, co mají. Nenastanou tedy komplikace s časovým posunem u firmy, která má zaměstnance na různých místech světa.
WWW: http://www.projectial.com
WWW CZ: http://www.projectial.com/cs/Twitter: http://twitter.com/#!/projectialPoužité technologie:  Java, Cloud, Spring, Javascript, HTMLProzatimní čas vývoje: 8 měsíců