Canon slaví další významné milníky – 50 milionů vyrobených zrcadlovek řady EOS a 70 milionů objektivů řady EF

PRAHA, 18. října 2011 – Společnost Canon dnes oznámila dosažení dalšího významného milníku ve výrobě fotoaparátů. Vyrobeno bylo již 50 milionů zrcadlovek řady EOS. Překonání další mety potvrzuje obrovskou popularitu systému Canon EOS. Zároveň Canon na konci října překročí hranici 70 milionů vyrobených objektivů řady EF.  (TZ)

„Dosažení významných milníků dokazuje nebývalou popularitu systému EOS,“ říká Rainer Fuehres, Chief of Consumer Imaging, Canon Europe. „Při vývoji fotografické techniky se vždy soustředíme na to, abychom našim zákazníkům poskytovali špičkový výkon. Dlouhodobě vysoká poptávka po fotoaparátech EOS a objektivech EF svědčí o kvalitě našich produktů, které jsou určené pro fotografy všech úrovní.“

Fotoaparáty EOS – špičková kvalita

Řada EOS (zkratka pro Elektro-Optický Systém) nese jméno řecké bohyně úsvitu a její počátek spadá do roku 1987, kdy v továrně Fukushima společnosti Canon Inc. vznikla kultovní zrcadlovka EOS 650, která jako první na světě přinesla plně elektronický přenos mezi tělem fotoaparátu a objektivem. Canon se v uplynulých 25 letech zaměřil na vývoj systému EOS, aby vždy přinesl nejmodernější technologie a mimořádnou kvalitu obrazu. Výsledek oceňují fotografové všech úrovní, od začátečníků po profesionály.

Profesionální zrcadlovka EOS-1 byla představena v roce 1989, což bylo pouhé 2 roky od uvedení řady EOS. Během prvních 10 let, do roku 1997, vyrobil Canon celkem 10 milionů zrcadlovek. Hranici 20 milionů Canon překročil v roce 2003. Úspěchu pomohla zejména lehká kompaktní zrcadlovka EOS 500 (představena v roce 1993) a za dalším úspěšným rozšířením digitálních zrcadlovek po celém světě stála EOS D30, která byla představena v roce 2000.

Technologický pokrok společnosti Canon dokazují i vysoce výkonné procesory DIGIC a vlastní CMOS senzory, které poskytují bezkonkurenční kvalitu obrazu. Hranice 30 milionů vyrobených zrcadlovek Canon dosáhl během 20letého výročí zrcadlovek EOS v prosinci roku 2007 a 40 milionů následovalo v květnu 2010. Hranici 50 milionů vyrobených zrcadlovek Canon překročil v září 2011, což byl vůbec nejrychlejší nárůst v historii řady EOS.

Canon významný milník překročil s uvedením Canon EOS-1D X, revoluční profesionální digitální zrcadlovky nové generace, která nabízí bezkonkurenční kombinaci rychlosti, rozlišení a kvality obrazu. Novinka je ideální nástroj pro všechny typy profesionálních fotografů.

Objektivy EF – precizní technologie, kreativní svoboda

Výroba výměnných objektivů Canon řady EF, která je určená pro zrcadlovky EOS, byla zahájena v roce 1987 v závodě Utsunomiya. Objektivy zaručují při focení se zrcadlovkami EOS volnost a kreativní svobodu ve všech situacích. Nyní je na trhu více než 60 různých objektivů EF, které jsou kvůli obrovskému zájmu vyráběny najednou ve čtyřech závodech.

Objektivy EF neustále prochází vývojem a obsahují řadu inovativních technologií. Například Canon jako první na světě# vyrobil objektiv s ultrazvukovým elektromotorkem (USM) a stabilizátorem obrazu (IS). Podobné inovace zlepšují výkon a zvyšují zájem o objektivy. 10 milionů objektivů EF bylo vyrobeno již v roce 1995, hranice 20 milionů byla překročena v roce 2001 a 30 milionů Canon dosáhl v roce 2006.

Poté se výroba ještě více zrychlila a za pouhé dva roky Canon slavil 40 milionů vyrobených objektivů EF. Vzhledem ke stále větší oblibě řady EOS se podařilo dosáhnout 50 milionů v prosinci 2009 a 60 milionů v lednu 2011. Do konce října Canon překročí hranici 70 milionů. Během pouhých 9 měsíců tak bylo vyrobeno 10 milionů objektivů EF. Popularitu dokazuje i EF 8-15mm f/4L Fisheye USM, první zoom objektiv typu rybí oko na světě, který umožňuje kreslit kruhový a obdélníkový obraz o zorném úhlu 180°.

Canon je lídr v oblasti zobrazovacích řešení a stále zdokonaluje své technologie. Vyrábí špičkové fotoaparáty a objektivy pro fotografy všech úrovní, od začátečníků přes pokročilé amatéry až po profesionály. Všem umožňuje zažít a vychutnat si sílu obrazu.
O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.