Společnost Alcatel-Lucent obdržela od fondu Permira nabídku na odprodej divize Genesys ve výši 1,5 miliardy dolarů

PAŘÍŽ, 20. října 2011 – Společnost Alcatel-Lucent oznamuje, že obdržela nabídku na akvizici divize Genesys ve výši 1,5 miliardy USD (27 miliard korun) od společnosti vlastněné investičním fondem Permira. Divize Genesys se zaměřuje na dodávku technologických řešení pro podniková centra péče o zákazníky. Uzavření transakce se očekává koncem letošního roku nebo začátkem příštího. Prodej musí být schválen regulačními orgány ve Spojených státech a potřebná svolení musí získat i v ostatních zemích. Kupní cena 1,5 miliardy USD bude vyplacena v penězích. (TZ)

Divize Genesys v roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 500 milionů USD. Transakce bude zahrnovat také transfer 1800 zaměstnanců, managementu a existující obchodní struktury. Cílem je zachovat kontinuitu podnikání zejména ve vztahu k zákazníkům a akcionářům.

Ben Verwaayen, CEO společnosti Alcatel-Lucent, k transakci řekl: „Završili jsme pozitivně hodnocení strategických možností divizí Enterprise a Genesys. Akvizice divize Genesys fondem Permira umožní tomuto profitabilnímu byznysu ještě větší prosperitu. Naopak u divize Enterprise jsme došli k závěru, že společnosti Alcatel-Lucent a zákazníkům nejvíc prospěje, pokud si tuto divizi ponecháme a posílíme ji. Chceme posílit přirozené spojení mezi podnikovými zákazníky a poskytovateli služeb a proaktivně využít silných stránek divize Enterprise v oblasti sjednocené komunikace a datových sítí.”

„Genesys je mezinárodně uznávána jako celosvětový lídr v oblasti vývoje softwaru pro péči o zákazníky. Jsme nadšení dlouhodobým potenciálem růstu firmy,” řekl Brian Ruder, partner fondu Permira. „Díky skvělé pověsti značky, diferencovaným technologiím a bezrizikové klientele bude Genesys nadále využívat pozitivních trendů na expandujících trzích.”

Společnosti Genesys a Enterprise budou i nadále úzce spolupracovat, těžit ze společného vývoje a vzájemného přístupu do produktových portfolií.

O společnosti Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent (Euronext Paříž a NYSE: ALU) je osvědčeným partnerem poskytovatelů služeb, firem, strategických odvětví a vládních úřadů po celém světě.  Společnost je leaderem v segmentu pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP a optických technologií, aplikací a služeb. Alcatel-Lucent využívá obrovských vědeckých zkušeností společnosti Bell Labs, jedné z největších výzkumných firem v odvětví komunikací. Alcatel-Lucent působí ve více než 130 zemích světa, je nejzkušenější globální firmou ve svém odvětví a působí jako lokální partner s globálním dosahem. V roce 2010 dosáhla firma výnosů ve výši 16 miliard eur. Společnost je registrovaná ve Francii a své ústředí má v Paříži.

O společnosti Permira

Permira je evropský investiční fond s globálním dosahem. Fondy Permira realizují dlouhodobé investice ve firmách s cílem transformace jejich výkonnosti a dosažení udržitelného růstu. Od svého založení v roce 1985 společnost spravuje fondy s kapitálovou hodnotou okolo 300 miliard USD. Za posledních 26 let fondy Permira realizovaly téměř 200 investic. Od roku 1997 je 32 % investic fondů Permira realizováno do oblasti technologií, médií a telekomunikací. Více informací je k dispozici na  www.permira.com