ZONER software zvyšuje bezpečnost domén na internetu

(Brno, 26. 10. 2011) – Společnost ZONER software pokračuje ve zvyšování bezpečnosti zákaznických domén na internetu. Pomocí technologie DNSSEC nyní umožňuje zabezpečit i domény Evropské unie. (TZ)

Po zabezpečení domény .CZ nyní ZONER software nasadil technologii DNSSEC i na domény .EU. Pokračuje tak ve zvyšování kvality svých služeb a v zabezpečení domén svých zákazníků.

„Rádi bychom pogratulovali společnosti ZONER software k rozhodnutí významně přispět k bezpečnosti na webech tím, že umožní podepsání registrovaných .EU domén. Zapojení společností poskytujících služby v oblasti DNS je klíčovým předpokladem k dokončení řetězce důvěry a ke zvýšení bezpečnosti Internetu“, řekl Marc Van Wesemael, výkonný ředitel sdružení EURid, které spravuje doménu .EU.

Své domény .EU si zákazníci mohou jednoduše „podepsat“ v administraci domén. Jedinou podmínkou je, aby doména měla nastaveny DNS servery u společnosti ZONER software. Služba je k dispozici zákazníkům zdarma v rámci udržovacího poplatku za doménu.

Technologie DNSSEC rozšiřuje systém doménových jmen (DNS) a zvyšuje jeho bezpečnost. Hlavním cílem je zabránit případnému útočníkovi, aby přesměroval www adresu cílového serveru na vlastní server a mohl tak například internetovému uživateli zobrazit fiktivní webové stránky banky, e-shopu, atd.

Bližší informace najdete na http://www.czechia.com

O společnosti ZONER software, a.s.

Společnost ZONER software, a.s. (www.zoner.eu), je největší český producent softwaru v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimédií a významný poskytovatel internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí.

Společnost provozuje své služby pod značkami Czechia (www.czechia.com), Zoner inShop (www.inshop.cz), regZone (www.regzone.cz), Zoner Photo Studio (www.zoner.cz), Certifikační autorita Czechia (www.caczechia.cz), Interval.cz (http://interval.cz), Zoner AntiVirus (www.zonerantivirus.cz) a Zoner Press (www.zonerpress.cz). ZONER software patří mezi největší poskytovatele webhostingu v České republice, je akreditovaným registrátorem domén CZ a EU a v oblasti elektronické komerce je lídrem domácího trhu.