Check Point oznamuje rekordní finanční výsledky za třetí čtvrtletí 2011

Praha, 18. října 2011 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, dnes oznámil rekordní finanční výsledky za třetí čtvrtletí, které skončilo 30. září 2011. (TZ)

“Z dosažení rekordních výsledků za třetí čtvrtletí jsem velmi potěšen. Díky růstu
ve všech regionech předčily naše očekávání. Naše platforma softwarových bladů posiluje svou pozici na trhu a významně se podílí na našich příjmech a růstu výnosů příštích období,” uvedl Gil Shwed, zakladatel, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Check Point Software Technologies.

Nejdůležitější finanční ukazatele za třetí čtvrtletí roku 2011:

 • Výnosy celkem: 308,3 milionů USD, což představuje nárůst o 13 %, ve srovnání
  s 273,2 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2010.
 • GAAP provozní příjmy: 158,2 milionů USD, což představuje nárůst o 17 %,
  ve srovnání s 135,1 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2010. GAAP provozní marže činila 51 %, ve srovnání se 49 % ve třetím čtvrtletí roku 2010
 • Non-GAAP provozní příjmy: 180,7 milionů USD, což představuje nárůst o 15 %,
  ve srovnání s 156,9 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2010. Non-GAAP provozní marže činila 59 %, ve srovnání se 57 % ve třetím čtvrtletí roku 2010.
 • GAPP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: GAAP čistý příjem 134,1 milionů USD, což představuje nárůst o 17 %, ve srovnání s 114,5 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2010. GAAP čistý příjem na akcii činil 0,63 USD, což představuje nárůst
  o 17 %, ve srovnání s 0,54 USD ve třetím čtvrtletí roku 2010.
 • Non-GAPP čisté příjmy a redukované výnosy na akcii: Non-GAAP čistý příjem 152,9 milionů USD, což představuje nárůst o 15 %, ve srovnání s 132,6 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2010. Non-GAAP čistý příjem na akcii činil 0,72 USD, což představuje nárůst o 14 %, ve srovnání s 0,63 USD ve třetím čtvrtletí roku 2010.
 • Výnosy příštích období: K 30. září 2011 činili 454,5 milionů USD, což představuje nárůst o 15 %, ve srovnání s 396,3 miliony USD k 30. září 2010.
 • Cash flow: provozní cash flow činil 154,5 milionů USD, což představuje nárůst o 7 %, ve srovnání s 144,6 miliony USD ve třetím čtvrtletí roku 2010.
 • Program zpětného odkupu akcií: V průběhu třetího čtvrtletí roku 2011 společnost Check Point zpětně odkoupila 1,37 milionů akcií v celkové hodnotě 75 miliónů dolarů.
 • Hotovostní zůstatky a obchodovatelné cenné papíry: 2 776 milionů USD k 30. září 2011, což představuje nárůst o 520 milionů USD, ve srovnání s 2 256 miliony USD
  k 30. září 2010.

Hlavní obchodní události:
Check Point představil dvě nová high-end zařízení, zaměřená na velké podniky, datová centra a poskytovatelé služeb:

 • Bezpečnostní systém 61000 – nejrychlejší dostupná bezpečnostní brána nabízí škálovatelnou výkonnost pro datová centra a poskytovatele telekomunikačních
  a cloudových služeb. Multi-blade hardwarová platforma je schopna bezprecedentního výkonu více než 1 Tb/s v samostatném firewallu, v letošním roce přináší výkonnost 200 Gb/s. Nový systém podporuje 70 milionů souběžných připojení a 600 000 relací
  za sekundu – přináší tak do oblasti bezpečnosti v multi-transakčním prostředí bezkonkurenční výkon.
 • Zařízení 21400, kombinuje vysokorychlostní síťové technologie s propustností firewallu až 100 Gb/s a propustností IPS až 21 Gb/s (výchozí nastavení). Check Point 21400
  je určeno pro optimalizaci celé řady Softwarových Bladů. Velkým společnostem a datovým centrům nabízí špičkové zabezpečení a výkon.

Během čtvrtletí pokračoval Check Point ve své vizi 3D Security a uvedl R75.20 – nejnovější verzi softwaru své přední architektury softwarových bladů (Software Blade Architecture). R75.20 zvyšuje zabezpečení pomocí integrovaného filtrování URL (URL Filtering), SSL inspekce (SSL Inspection) a rozšířené ochrany ztráty dat (Expanded Data Loss Prevention). Tento nový softwarový blade poskytuje kontrolu pro surfování po internetu
v reálném čase a jedinečné spojení s technologií Application Control pro jednotné uplatňování všech webových kontrol. Umožňuje podnikům kontrolovat šifrovaný SSL provoz napříč všemi softwarovými blady. R75.20 rozšiřuje řešení Check Point DLP, které nyní umožňuje zákazníkům ochranu i proti interním únikům dat.

Check Point také představil SecurityPower – nový ukazatel výkonu bezpečnosti pro odhad potřebné výkonnosti různých zákaznických scénářů. Zákazníkům umožňuje odhadnout jejich bezpečnostní potřeby a podle jednotek SecurityPower (SPU) je porovnat
s hodnocením jednotlivých bezpečnostních řešení. Zlepší tak přesnost měření výkonnosti zařízení v případě útoku a během každodenních operací.

Nejnovější oznámení:
Na začátku října vydal Check Point novou řadu zařízení a nejnovější softwarový blade:

 • Šest nových modelů – nová řešení inovují aktuální nabídku hardwaru Check Point
  a jsou určena pro podniky všech velikostí. Tyto nové přístroje jsou optimalizovány pro architekturu softwarových bladů a za srovnatelnou cenu nabízejí přibližně třikrát vyšší výkon než jejich předchůdci.
 • Anti-Bot Software Blade – nejnovější softwarový blade, který pomáhá zákazníkům objevit, předcházet a napravovat útoky botů pomocí ThreatSpect, unikátního detekčního enginu, který analyzuje provoz na všech branách, identifikuje miliony druhů narušení a objevuje boty pomocí porovnání více rizikových faktorů. Řešení je integrováno do každé bezpečnostní brány a poskytuje tak podnikům vícevrstvou ochranu proti útokům botů, pokročilým přetrvávajícím hrozbám (Advance Persistent Threats – APT) a jiným formám malwaru.

Nedávná ocenění:

 • Umístění v segmentu “Leaders” v přehledu Magic Quadrant for Mobile Data Protection  společnosti Gartner. – již po jedenácté je Check Point oceněn za svá komplexní koncová řešení, která slouží k zabezpečení dat na mobilních platformách, jako jsou notebooky, smartphony a přenosná média.
 • Endpoint Security R80 – ocenění „Best Buy“ a hodnocení 5 hvězdiček
  ve srovnávací recenzi výrobků provedené časopisem SC Magazine.

“V tomto čtvrtletí jsme zvedli laťku bezpečnosti napříč průmyslem zejména zvýšením úrovně bezpečnostních funkcí a výkonu. Čtvrté čtvrtletí jsme otevřeli s dosud nejvýznamnější aktualizací našeho produktového portfolia a poskytnutím trojnásobného výkonu napříč celou produktovou řadou. I nadále chceme pokračovat v naší vizi 3D Security a umožnit zákazníkům konsolidovat jejich bezpečnostní infrastrukturu pomocí zvýšené ochrany a vyššího výkonu. “ uzavřel Shwed

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, přináší svým zákazníkům bezkonkurenční zabezpečení proti všem typům počítačových hrozeb, klade důraz na jednoduchost nasazení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace. Check Point jako jediný dodavatel nabízí řešení, které jde nad rámec technologií a definuje bezpečnost jako obchodní proces. Check Point 3D Security kombinuje bezpečnostní politiky, uživatele a metodologii na prosazování bezpečnosti. Díky 3D Security mohou firmy vytvořit bezpečnostní plán, který je v souladu s firemními potřebami a zároveň posílí informační bezpečnost. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.