GFI Software získává Monitis a posiluje svou pozici v cloudu

PRAHA – 2. listopadu 2011 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), oznámila, že získala formou akvizice společnost Monitis, průkopníka v oblasti cloudových sítí a řešení pro monitoring podnikových sítí. Tato akvizice dále posiluje schopnost GFI poskytovat dostupný monitoring systémů pro malé a středně velké společnosti (SMB) a být centrálním dodavatelem řešení pro správu heterogenních IT infrastruktur, ať již jsou on-premise nebo hostované v cloudu. (TZ)

„Tato akvizice ukazuje odhodlání rozšiřovat naše řešení s cílem pomoci zákazníkům uspět při rychlém zavádění cloudových služeb,“ řekl Walter Scott, výkonný ředitel GFI Software. „S tím, jak stále více SMB firem přechází na cloud computing, diverzifikujeme své vlastní produktové portfolio k zajištění kontinuální dodávky technologií, jež umožňují našim zákazníkům zůstat na špici svých oborů. Zatímco cloud computing dovoluje podnikům redukovat náklady a zefektivňovat provoz, generuje zároveň výzvy, které dokáže řešit právě Monitis.“

Monitis se specializuje na cloudový software a monitorování infrastruktury. Řešení společnosti poskytují IT administrátorům a dodavatelům služeb IT podpory, kteří jsou pod velkým časovým tlakem, kompletní přehled o infrastruktuře. Se službami Monitis mohou uživatelé monitorovat, testovat a řídit výkonnost infrastruktury a aplikací, jak on-premise tak i v cloudu.

Na Monitis spoléhá po celém světě více než 80 000 uživatelů. S pomocí služeb Monitis je monitorováno více než 200 000 webových stránek a aplikací, přičemž realizují denně přes 40 milionů kontrol a záznamů.

„Akvizice ze strany GFI Software nám dává kapitál, expertízu a obchodní zdroje, které nám umožní posílit naše produkty a investovat do funkcí, jež podpoří naše zákazníky v jejich růstu,“ řekl Hovhannes Avoyan, výkonný ředitel Monitis. „GFI je lídrem v oblasti monitorování a správy sítí v SMB a naše řešení se vhodně doplňují a budou stále více integrována s tím, jak trh s cloudovými službami poroste.“

Značka Monitis bude nadále fungovat i po akvizici a řešení Monitis budou i nadále dostupná jak zdarma tak i prostřednictvím placených služeb zákazníkům po celém světě. Na svém místě zůstává také manažerský tým, který Monitis vybudoval a který bude řídit inovace nabízených služeb.

Technologie Monitis bude rovněž integrována s platformou GFI MAX RemoteManagement pro poskytovatele řízených služeb (Managed Services Providers – MSP). To umožní těmto poskytovatelům a dodavatelům služeb IT podpory rozšířit své nabídky v oblasti řízených služeb mimo tradiční on-premise infrastruktury ke vzdálenému monitorování a správě cloudových řešení u svých zákazníků.

Pro více informací navštivte www.gfi.cz, portal.monitis.com nebo mon.itor.us.

Více o řešení GFI MAX RemoteManagement naleznete na http://www.gfi.cz/it-managed-services-software/

O Monitis

Monitis je přední poskytovatel snadno použitelného podnikového softwaru pro monitoring systémů a síti poskytovaného formou softwaru jako služby (SaaS) pro dodavatele IT podpory. Monitis zvolilo více než 80 000 uživatelů po celém světě, kteří si takto zvýšili dostupnost systémů a zlepšili kvalitu svých služeb a produktů. Nabídka klíčových produktů zahrnuje monitoring webových stránek, testování síťové zátěže, monitoring transakcí, aplikační a databázový monitoring, monitoring cloudových zdrojů a monitoring serverů a interních sítí. Co odlišuje software Monitis od jiných řešení, je rychlost nasazení, flexibilní ceny a funkčně bohaté technologie poskytující komplexní a jednotný pohled na on-premise a cloudovou infrastrukturu a aplikace.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.