Check Point rozšiřuje 3D Security akvizicí společnosti Dynasec

Praha, 3. listopadu 2011 – Check Point Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil akvizici soukromé společnosti Dynasec Ltd., předního poskytovatele řešení pro vládní regulace, řízení rizik a dodržování předpisů (Governance, Risk Management and Compliance – GRC). Tato akvizice rozšiřuje vizi 3D Security společnosti Check Point a umožňuje podnikům vidět bezpečnost jako podnikový proces, který kombinuje bezpečnostní politiku, lidský faktor a nástroje na prosazování bezpečnosti. Kombinace bezpečnosti a GRC řešení umožní zákazníkům řídit celý proces vlastní 3D Security, od firemních cílů, k bezpečnostním politikám a zabezpečení výkonu, pro zachování nepřetržitého komplexního zabezpečení a dodržování předpisů. (TZ)

Organizace dnes čelí stále většímu počtu průmyslových standardů a nařízení vlád, které vyžadují od vedoucích informačních a bezpečnostních pracovníků implementaci konzistentního bezpečnostního scénáře podle požadavků GRC, a to bez dopadu na kontinuitu podnikání. Při manuálním zavedení je to však téměř nesplnitelný úkol. Akvizice společnosti Dynasec pomůže organizacím urychlit cestu k 3D Security tím, že zákazníkům snadno převede legislativní požadavky do IT bezpečnostních politik, které odpovídají zaměření jejich hlavní obchodní činnosti.

Nabídka společnosti Check Point bude zahrnovat bezpečnostní, obchodní a poradenské služby, spolu s předním easy2comply Dynasec GRC softwarovým řešením, které poskytuje bohatou sadu GRC scénářů s vestavěnými osvědčenými postupy, přizpůsobitelnými pro stovky norem. Řešení Check Point nabízí jednoduchý způsob, jak firmám při implementaci stále většího počtu předpisů a norem práci zautomatizovat.

Hlavní výhodou řešení easy2comply je schopnost zavést technologii za méně než dva týdny, což zákazníkům pomáhá urychlit dodržení předpisů. Využitím GRC scénářů,
v kterých jsou předem definované normy, jsou zákazníci schopni převést obchodní požadavky a normy podnikání do IT politik za zlomek času. Integrace těchto nástrojů se stávajícím bezpečnostním řešením Check Point umožňuje zákazníkům nastavit
a spravovat zásady, které lze aplikovat na všechny přední druhy ochrany, včetně Firewall, VPN, Application Control, Intrusion Prevention, Data Loss Prevention, Mobile Access
a Endpoint Security – organizace tak mohou vytvořit bezpečnostní plán, který odpovídá jejich specifickým potřebám.

“Poskytnutím jednoduchého způsobu, jak definovat, spravovat a převést bezpečnostní politiky do bezpečnostních funkcí, umožníme našim zákazníkům další zlepšení 3D Security,“ řekl Amnon Bar-Lev, prezident společnosti Check Point Software Technologies. „Tato akvizice pomůže zákazníkům velmi jednoduše zřídit firemní politiku, která dodržuje řadu celosvětových předpisů a zároveň zdůrazňuje význam bezpečnosti v podnikových procesech.“

Dynasec je izraelská společnost, která byla založena v roce 2004 a má zákazníky ve více než 20-ti různých zemích v celé řadě různých odvětví, včetně finančních služeb, telekomunikací, státní správy, energetiky a zdravotnictví. Celá transakce by měla být dokončena během příštího měsíce. Podmínky akvizice nebudou zveřejněny.
“S touto novou nabídkou rozšiřujeme naši strategii 3D Security a přinášíme zákazníkům nástroje, které jim umožní snadno a rychle implementovat podnikové a bezpečnostní politiky s plnou kontrolou a prosazováním práva,” uzavřel Bar-Lev.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, přináší svým zákazníkům bezkonkurenční zabezpečení proti všem typům počítačových hrozeb, klade důraz na jednoduchost nasazení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace. Check Point jako jediný dodavatel nabízí řešení, které jde nad rámec technologií a definuje bezpečnost jako obchodní proces. Check Point 3D Security kombinuje bezpečnostní politiky, uživatele a metodologii na prosazování bezpečnosti. Díky 3D Security mohou firmy vytvořit bezpečnostní plán, který je v souladu s firemními potřebami a zároveň posílí informační bezpečnost. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.