Gigaset představuje první handsfree sponu

Praha, 3. listopadu 2011 – Evropská jednička v pevné telefonii, společnost Gigaset Communications, uvádí na trh Gigaset L410 handsfree sponu. Toto 30gramové DECT zařízení zprostředkovává hovory ve vysoké kvalitě a uživatelům nabízí absolutní svobodu pohybu. Na rozdíl od náhlavní soupravy má telefonující volné nejen ruce, ale i uši, Gigaset L410 stačí jednoduše připnout k oblečení. (TZ)

Podle výzkumu, který si nechala společnost Gigaset Communications zpracovat, 79 % dotázaných využívá čas, kdy telefonují i k dalším činnostem, jako je vaření, práce na počítači nebo surfování po internetu. Gigaset L410 toto chování zákazníků reflektuje. Při telefonování s Gigaset L410 se telefonující může volně pohybovat a zároveň se věnovat dalším činnostem, například domácnosti. Výkonný reproduktor ve sponě zajišťuje excelentní kvalitu přenosu hlasu.

Gigaset L410 má jasnou filosofii: snadné ovládání – od instalace po každodenní používání. Spona spolupracuje se základní stanicí jako každý jiný bezdrátový telefon. V případě příchozího hovoru vyzvání spolu s ostatními sluchátky registrovanými ke stanici. Při vývoji  Gigaset L410, designéři a inženýři věnovali zvýšenou pozornost jednoduchosti ovládání: hovor může být přijat a ukončen jediným stisknutím velké multifunkční klávesy na sponě. Uživatel může přesměrovat hovor na sponu z jiného bezdrátového telefonu anebo se zapojit do probíhajícího hovoru jako třetí účastník.

Gigaset L410 má také tlačítko pro ovládání hlasitosti hovoru a vyzvánění. LED dioda zobrazuje aktuální stav zařízení a vizuálně upozorňuje na příchozí hovory. Pro svou uživatelskou přívětivost a funkční design získal Gigaset L410 prestižní cenu red dot design award 2011.

Přestože váží pouhých 30 gramů, má Gigaset L410 velkou výdrž. Po plném nabití vydrží spona 5 hodin hovoru a ve standby režimu až 120 hodin. Gigaset L410  se plně dobije ve vlastní stanici za méně než 2,5 hodiny.

Gigaset L410 také podporuje ECO DECT funkce. Pokud je ECO mód aktivovaný na základní stanici, snižuje se hodnota vysílacího výkonu mezi stanicí a sponou o 80 % a to i během hovoru. V ECO Plus módu je bezdrátové spojení navázáno pouze v případě hovoru.

Gigaset L410 handsfree spona spolupracuje se všemi telefony Gigaset a DECT stanicemi ostatních výrobců. Modely Gigaset S810/S810A a C610/C610A také podporují přesměrování hovorů z handsetu na Gigaset L410 a zpět pouhým stisknutím jediného tlačítka. Nové telefony, které Gigaset bude uvádět na trh v budoucnosti, tuto užitečnou funkci budou také podporovat.

Gigaset Communications nabízí handsfree sponu v ČR za doporučenou cenu 1280,- Kč.

Gigaset Communications GmbH je jedním z největších světových výrobců bezdrátových telefonů a jasný lídr evropského trhu telefonů standardu DECT. Prostřednictvím centrály v Mnichově společnost vyvíjí, vyrábí a distrubuuje vysoce kvalitní produkty. Její portfolio obsahuje zařízení pro klasické pevné linky i telefonování přes internet (VoIP). Hlavní produkční areál je v německém Bocholtu, kde jsou produkty Gigaset vyráběny při dodržení nejstriktnějších standardů kvality a respektu k životnímu prostředí.
Další tiskové zprávy jsou k dispozici ke stažení na http://www.gigaset.com/press
Více informací o Gigaset Communications najdete na http://www.gigaset.com