Tech Data dokončila akvizici distribuční divize společnosti Man and Machine

Praha, 4. 11. 2011 – Společnost Tech Data oznámila dokončení akvizice VAD (Value Added Distribution) divize společnosti Man and Machine – lídra na evropském distribučním trhu řešení pro navrhování. Díky této akvizici se česká Tech Data Distribution stává jediným distributorem produktů Autodesk v Rumunsku. Fúze už získala souhlas Evropské komise. (TZ)

Řady Tech Data tak posílí vysoce kvalifikované týmy profesionálů napříč Evropou. Pro divizi TD Datech to zároveň znamená výrazné posílení vlastní pozice na trhu a přítomnosti v celoevropském regionu a rozšíření distribuovaného portfolia produktů společnosti Autodesk.

„Díky právě dokončené akvizici se Tech Data Distribution stala jediným distributorem produktů Autodesk v Rumunsku. Dosud jsme působili na českém, slovenském a maďarském trhu. Rumunsko je pro nás další příležitost, kde určitě uplatníme naše znalosti a zkušenosti z ostatních zemí. Pevně věříme, že tu TD Datech bude velkým přínosem pro všechny zákazníky i pro společnost Autodesk,“ komentoval dokončení akvizice Tomáš Cígler, generální ředitel Tech Data Distribution.

Více informací o společnosti Tech Data Distribution najdete na www.techdata.cz; www.techdata.sk.

O společnosti Tech Data Distribution

Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je přední distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software pro český a slovenský trh. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, vlastněné od roku 1999 americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. K obsluze svých zákazníků využívá logistické centrum v Boru u Tachova, které v rámci Tech Data Corporation patří mezi největší na světě.

O společnosti Tech Data Corporation

Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 109. místě a dosáhla tržeb ve výši 24,4 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2011. Více informací najdete na: www.techdata.com