Nový herní titul Pro Evolution Soccer 2012 exkluzivně na telefonu Sony Ericsson XperiaTM PLAY

Londýn/Praha, 8. listopadu 2011 – Společnost Sony Ericsson oznámila, že nejnovější titul slavné fotbalové série od společnost KONAMI – Pro Evolution Soccer 2012 (PES 2012) bude exkluzivně dostupný na chytrém telefonu Xperia™ PLAY. (TZ)

Oproti svému předchůdci má PES 2012 celou řadu vylepšení – pokročilou umělou inteligenci postav, vyšší rychlost, lepší animaci i herní fyziku. Optimalizované ovládání PlayStation® zaručuje plnohodnotný herní zážitek. Zmíněné prvky byly velmi kladně hodnoceny jak fanoušky, tak i recenzenty.

Hra se může pochlubit oficiální licenci UEFA Champions League, UEFA Europa League a UEFA Super Cup.

“PES 2011 sklidil na Xperia™ PLAY velký úspěch a ukázal, že pro plnohodnotné využití herních schopností a techniky je třeba specializované ovládání, které zaručí patřičnou odezvu,” uvedl Tim Harrison, ředitel marketingových strategií a obsahu telefonů Sony Ericsson.  “PES 2012 znamená pokrok v této legendární fotbalové frančíze a koresponduje s naším závazkem vytvořit jedinečný herní ekosystém pro telefony Xperia™  PLAY.
“Celá řada nových prvků, kvalitnější grafika i lepší hratelnost činí z PES 2012 událost netrpělivě očekávanou stávajícími i novými fanoušky,” uvedl Philippe Rapin, ředitel pro mobilní zařízení. „Těšíme se na spolupráci se Sony Ericsson a vítáme možnost představit tuto slavnou sérii na telefonech Xperia™ PLAY.”

PES 2012 bude po určitou dobu dostupný exkluzivně pouze na Xperia™ PLAY, než ho uvedou i ostatní výrobci s platformou Android.

Sony Ericsson

Sony Ericsson je společným podnikem společností Sony Corporation a Telefonaktiebolaget LM Ericsson, každá má 50% podíl. V říjnu 2011 bylo zveřejněno prohlášení, že Sony odkoupí podíl společnosti Ericsson, a Sony Ericsson se tak stane samostatnou divizí v rámci Sony Corporation. Uzavření transakce, která podléhá regulačním opatřením, je plánované na počátek roku 2012. Během let dokázala společnost Sony Ericsson spojit nejvyspělejší komunikační technologie s prvotřídní zábavou a vytvořit tak řadu „nejzábavnějších chytrých telefonů“ Xperia™ v mobilním průmyslu. Sony Ericsson má centrálu v Londýně a operuje na všech důležitých trzích po celém světě. Výrobní závody jsou umístěné v Číně a oddělení vývoje a výzkumu v Číně, Japonsku, Švédsku a v kalifornském Silicon Valley. Pro více informací navštivte prosím www.sonyericsson.cz.

Xperia™ PLAY dokazuje, že je ideální platformou pro vývojáře herních titulů. Podle dostupných výsledků 80 %* majitelů telefonu hraje hry minimálně jednou denně (což je osmkrát více než u ostatních předních chytrých telefonů). 75 %** představuje prémiový placený obsah, přičemž maximální průměr u ostatních mobilních telefonů činí pouhých 25 %.

Pro více informací o produktech a aktivitách společnosti Sony Ericsson navštivte:

http://blogs.sonyericsson.com/products

Pro lokální informace z České republiky sledujte:

http://www.facebook.com/SonyEricssonCzechRepublic

http://twitter.com/#!/sonyericssonCZ

http://www.youtube.com/sonyericssonczechrep

http://www.sonyericsson.com/challenge-xperia/php/cz_cs/start.php

 • *80% uživatelů Xperia™ PLAY hraje hry denně

  • Je to až osmkrát více než na ostatních chytrých telefonech (data z programu Spokojenosti zákazníků Sony Ericsson – červen 2011 a od ComScore – září 2011).

   • Uživatelé chytrých telefonů, kteří hrají hry každý den 10 % (Evropa), 18 % (Amerika) – Com Score

   • Uživatelé Xperia PLAY, kteří hrají denně  – 80 % (program Spokojenosti zákazníků Sony Ericsson)

 • **Uživatelé Xperia™ PLAY stahují prémiové hry

  • Toto je opačný případ ostatních chytrých telefonů s platformou Android, u kterých většina stahovaných aplikací je zdarma. Dostupné zdroje v průmyslu dokazují, že nejvyšší hodnota stahovaných placených obsahů dosahuje 25 % (toto číslo je pravděpodobně ještě nižší podle společnosti Distimo a Nielsen). U Xperia™ PLAY bylo oproti tomu zaznamenáno až 75% stahování  prémiových obsahů (zdroj = klíčový partner) .