K2 SecureBackup nabízí zdokonalené zálohování

Ostrava, 29. 11. 2011 – Společnost K2 atmitec uvedla na trh vylepšené řešení pro zálohování – K2 SecureBackup. Služba v případě výpadku garantuje obnovu dat a opětovné zprovoznění systému v řádu pouhých několika minut. (TZ)

„Jde o další službu z našeho cloudového portfolia, v rámci kterého se snažíme našim zákazníkům nabízet nejen špičková a moderní řešení respektující současné trendy v IT oblasti, ale především také know-how našich vlastních odborníků,“ přibližuje novou službu Karel Stýblo, technický ředitel společnosti K2 atmitec s.r.o., a dodává: „I tentokrát platí, že zodpovědnost za běh služby bereme na svá bedra a zákazníci se tak mohou soustředit na to nejpodstatnější – na starost o své vlastní zákazníky a hledání těch nových.“

Řešení K2 SecureBackup je založeno na replikaci dat do geograficky odlišné lokace, kterou je zpravidla datové centrum. V případě lokálních přírodních katastrof tak jsou vaše data vždy dostatečně daleko od jejich epicentra a v případě těch globálních jsou maximálně chráněna ve vysoce zabezpečeném datovém centru.

Jelikož se jedná o službu nepřetržité ochrany a zálohy, každá změna dat je zachycena již na úrovni bajtů a může se tak zálohovat kontinuálně, bez náročných datových špiček. Zároveň je tak umožněno i velmi jemné rozlišení bodu obnovy, který se namísto dnů a hodin pohybuje v řádu několika sekund.

Samozřejmostí je také široká variabilita obnovení – od souborů a e-mailových zpráv přes složky až po databáze a celé servery. Obnovovat lze na původní i zcela nový hardware, případně na virtuální servery. Pro snadnější manipulaci jsou zálohovaná data v systému viditelná jako soubory, což výrazně usnadňuje manipulaci s nimi.

„Data se musí chránit, protože v dnešní době jsou možná tím nejcennějším, co každá společnost má. Počet hrozeb je příliš vysoký na to, abyste spoléhali na štěstí, že zrovna vám se to nestane. A nejde jen o přírodní katastrofy, ale také o lidská selhání či cílené útoky. Teprve v případě nejhoršího scénáře si každá společnost uvědomí, jak obrovské problémy jsou se ztrátou dat spojené, ale to už je většinou na jakoukoli záchranu pozdě,“ dodává Karel Stýblo.

O společnosti K2 atmitec

Společnost K2 atmitec s.r.o. vznikla v roce 1991 a po dlouholetém působení na trhu informačních technologií patří mezi přední výrobce a dodavatele informačních systémů. Postupem času společnost rozšířila pole své působnosti a nyní se na trhu profiluje jako dodavatel komplexních ICT řešení šitých na míru zákazníka. Společnost zaměstnává špičkové programátory, vysoce kvalitní projektové manažery a konzultanty, kteří profesionálně řídí implementaci do prostředí zákazníka. V současnosti pracuje jen s IS K2 cca 10 000 uživatelů v rozmanitých společnostech v různých zemích světa.