Norton: Počítačoví zločinci se zaměřují na fanoušky Twilight ságy

Nejnovější film z populární Twilight ságy (Twilight sága: Rozbřesk – 1. část) zaznamenává v kinech úspěchy a fanoušci hledají na internetu nové zprávy a pikantnosti o svých oblíbených hrdinech. Počítačoví zločinci nadšení fanoušků zneužívají a snaží se je nalákat na kliknutí na škodlivé odkazy. (TZ)

Tým Norton zjistil, že i při hledání běžných věcí jsou ve výsledcích vyhledávání zobrazovány nebezpečné stránky. Po kliknutí na tyto nebezpečné odkazy se do počítače, chytrého telefonu nebo tabletu může dostat klasický vir nebo nainstalovat keylogging program (zločinci jejich pomocí mohou sledovat, co uživatel na svém zařízení píše) a další hrozby. Například váš bankovní účet potom mohou kyberzločinci vysát jako upíři.

Nebezpečné stránky se často objevují při hledání fotek, trailerů, klipů nebo informací o hercích.

Nejčastěji hledané výrazy, které jsou spojené s nebezpečnými stránkami:

·        „Fotky nahé Taylor Lautner“

·        „Líbání Roberta a Kristin“

·        „Twilight – opravdová láska“

Patrick Müller z týmu Norton proto upozorňuje, že je potřeba na internetu dodržovat základní bezpečnostní pravidla:

·        Vyhýbejte se vzrušujícím cizincům – Počítačoví zločinci používají vzrušující slova a senzacechtivé titulky, aby nalákali uživatele na kliknutí na škodlivé odkazy. Proto je lepší radši smazat podezřelé e-maily a ignorovat neznámé výsledky hledání.

·        Chraňte si svůj krk – Renomovaný bezpečnostní software ochrání vaši on-line identitu i osobní data před kyberzločinci a jejich hrozbami. Například s Norton 360můžete bez obav surfovat nebo používat on-line bankovnictví. Software pracuje tiše a na pozadí, takže vás neruší při práci ani zábavě.

·        Dávejte si pozor na vlkodlaky převlečené v rouše beránčím – Pokud jde o výsledky hledání, může být někdy těžké rozeznat bezpečné stránky od nebezpečných. Používejte proto on-line nástroje, jako je Norton Safe Web Lite, které upozorní na nebezpečné stránky dříve, než na ně kliknete.