Doplňte si zdarma znalosti o nejnovějších technologiích!

Začínající vývojáři, správci sítí, IT manažeři, pracovníci help desku a další, kdo mají na starosti firemní IT, mohou ke svému rozvoji využít nový web Microsoft Virtual Academy (MVA) www.microsoftvirtualacademy.com. Tento výukový portál si klade za cíl poskytnout přístupnou formou výukové materiály a systémem znalostních testů zvyšovat kvalifikaci IT pracovníků. Služba je nabízena zcela zdarma, stačí se pouze zaregistrovat se svým účtem Live ID. (TZ)

Stále aktualizovaná a rozšiřovaná nabídka virtuálních kurzů zahrnuje v současné době například videozáznamy přednášek o Microsoft virtualizaci pro VMWare profesionály. Součástí jsou zajímavosti a tipy spojené s Hyper-V, clusteringem, nástroji rodiny System Center a řešeními privátního cloudu. Kromě toho jsou k dispozici i kurzy věnované platformě Windows Azure nebo cloudové službě Office 365.

„Půvab portálu Microsoft Virtual Academy spočívá hlavně v zaměření na odpovídající technickou stránku jednotlivých řešení. IT pracovníci, kteří se rozhodnou si zdarma doplnit své znalosti, nemusí procházet žádným obchodně-marketingovým školením, ale soustředí se pouze na pro ně zajímavý a přínosný obsah,“ uvedl Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft.

Za shlédnutí video-přednášek a složení znalostních testů jsou „virtuální studenti“ bodováni a mohou tak porovnávat svoji úroveň s ostatními IT odborníky jak celosvětově, tak i v rámci České republiky. Počet bodů řadí každého účastníka do úrovně Bronze, Silver, Gold nebo Platinum, přičemž ti, kteří dosáhnou na posledně jmenovanou nejvyšší úroveň, se mohou těšit na zajímavou odměnu. Více informací na adrese www.microsoftvirtualacademy.com.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.