Norton představil bezpečnostní produkty pro chytré telefony a tablety

Praha – 30. listopadu 2011 – Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) představil Norton Tablet Security a novou verzi Norton Mobile Security. Oba produkty jsou dostupné pro přístroje se systémem Android a rozšiřují iniciativu Norton Everywhere, která jde za hranice osobních počítačů a chrání uživatele po celém světě bez ohledu na zařízení nebo platformu. (TZ)

„S moderními chytrými telefony uživatelé riskují mnohem víc, než jen ztrátu kontaktů. Mohou přijít o přístup k e-mailům, sociálním sítím, finančním institucím nebo hrozí zveřejnění osobních fotografií a videí na internetu, jako už se stalo řadě celebrit,“ říká Dave Cole, viceprezident, mobilní produkty, Norton. „Vzhledem k těmto rizikům mají uživatelé stále více důvodů chránit své životy v mobilních přístrojích. Norton Tablet Security a Norton Mobile Security chrání před fyzickými i on-line hrozbami a poskytují kvalitu jedné z nejdůvěryhodnějších značek v oblasti zabezpečení.“

Norton Tablet Security
Novinka je určená speciálně pro tablety se systémem Android a chrání zařízení, soukromí uživatelů i citlivá data před ztrátou, odcizením, viry a dalšími hrozbami:

  • Anti-Theft na internetu – Přihlášením přes webový prohlížeč mohou uživatelé získat přístup k funkcím proti krádeži, mezi které patří možnost na dálku zamknout ztracené nebo ukradené zařízení. Uživatelé mohou také poslat na zamčený displej zprávu, kde budou například pokyny pro vrácení přístroje. Zařízení lze i snadno lokalizovat a zobrazit jeho polohu na mapě. Pokud má zařízení na přední straně kameru, lze vytvořit na dálku fotografie zloděje nebo okolí tabletu. Zapnout lze i funkci, která dělá každých 10 minut novou fotografii.
  • Anti-Malware – Automaticky skenuje všechny aplikace a stažené updaty na mobilním zařízení nebo paměťové kartě.
  • Internetová ochrana – Technologie Norton Safe Web upozorňuje na podvodné a nebezpečné webové stránky a chrání bez zpomalení zařízení nebo přerušení.

Norton Mobile Security
Ochrana mobilních zařízení umožňuje přístup k Anti-Theft funkcím přes webový prohlížeč a nabízí i možnost na dálku zapnout alarm, takže usnadní nalezení telefonu:

  • SMS chrání v případě ztráty nebo krádeže: Kromě vzdáleného zapnutí alarmu mohou uživatelé telefon na dálku najít, zamknout nebo vymazat. A to vše jen pouhým posláním zprávy z jiného telefonu. Uživatelé mohou také vytvořit seznam přátel, kteří mohou ze svého telefonu poslat speciální kód a telefon odemknout.
  • Webové funkce chrání v případě ztráty nebo krádeže: Uživatelé mohou na dálku lokalizovat a najít svůj telefon přes stránky https://antitheft.norton.com. Na zamčený displej lze například poslat zprávu, která vybídne nálezce nebo zloděje k navrácení telefonu. Norton Mobile Security umožňuje na dálku vytvořit přes kameru na přední straně zařízení fotografie zloděje nebo okolí telefonu. To může usnadnit nalezení telefonu.
  • Ochrana soukromí: Chrání osobní informace před phishingem a umožňuje uživatelům blokovat nežádoucí komunikaci (hovory i textové zprávy). Uživatelé mohou zároveň bezpečně surfovat na internetu. Norton Safe Web upozorňuje na podvodné stránky a chrání obsah telefonu proti internetovým hrozbám bez zpomalení nebo přerušení.
  • Anti-Malware – Automaticky skenuje všechny aplikace a stažené updaty na mobilním zařízení nebo paměťové kartě.

Cena a dostupnost
Norton nabízí oba produkty po dobu 6 měsíců za speciální zaváděcí cenu. Norton Tablet Security je v prodeji za pouhých 499 Kč a Norton Mobile Security si uživatelé mohou koupit za 399 Kč.

O produktech Norton společnosti Symantec
Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online, vyladění počítače a ochranu rodiny online. Staňte se fanouškem týmu Norton v síti Facebook na adrese www.facebook.com/norton a sledujte náš mezinárodní informační kanál @NortonOnline na webu Twitter.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.