Nabídku 3D monitorů nyní LG rozšířilo o model LG DM2350D

PRAHA, 6. 12. 2011 – Společnost LG Electronics CZ (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v IT technologiích, dnes představila na tiskové konferenci nový 3D LCD LED monitor LG DM2350D s televizním tunerem a technologií LG CINEMA 3D.  (TZ)

Nový 3D monitor LG DM2350D používá osvědčenou polarizační technologii LG CINEMA 3D sbírající nezávislá ocenění po celém světě. Technologie zaručuje jasný a ostrý obraz bez blikání a možnost sledovat obraz ze širokých úhlů. Právě díky blikání se řadě uživatelů nelíbil 3D obraz, někomu se dokonce mohlo dělat nevolno. Monitory s technologií LG CINEMA 3D mají certifikace společností TÜV a Intertek, které zaručují, že obraz nebliká. Navíc nezávadnost potvrdila Evropská oční klinika Lexum, kdy sledování FPR technologie (film-type patterned retarder) je zcela nezávadné pro lidské oko.

Běžný 2D obraz nabízí perfektní kvalitu především díky LED podsvícení. Monitor ale umí i 2D obraz převést do 3D. V jeho výbavě nechybí digitální televizní tuner, takže je možné i bez zapnutého PC sledovat televizní vysílání. I to je možné konvertovat do 3D. Pokud si chce uživatel pustit stažený film, opět může nechat počítač vypnutý – film nahraje na USB flash disk, který připojí do monitoru, a on jej v plné kvalitě přehraje. Přepnutí obrazu z 2D do 3D přitom nemůže být jednodušší – provádí se stisknutím jediného tlačítka. Celkovou výhodou oproti konkurenci je, že pro zobrazení 3D není třeba žádný speciální počítač.

„Je jedno, zda hrajete 3D hry, prohlížíte 3D fotografie, nebo sledujete 3D filmy. Nový monitor od LG zobrazí jakékoliv 3D. Navíc k tomu nepotřebujete žádný speciální hardware. 3D obraz je možné sledovat přímo z televizního vysílání, z Blu-ray disků či z USB flash disků, nebo z jakéhokoli jiného zdroje,“ uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ.

Díky LED podsvícení je dosaženo dynamického kontrastu 5M : 1. Černá barva je skutečně černá a i ve velmi světlé místnosti uvidíte jasný obraz – monitor je vybaven senzorem okolního osvětlení, takže umí přizpůsobit intenzitu podsvícení okolním podmínkám. Nový monitor nabízí vyčerpávající množství vstupů: kromě HDMI a VGA najdete také komponentní vstup, ale také SCART. Připojit tedy můžete vše: od notebooku, přes počítač a herní konzoli, až po staré VHS video.

Monitor LG DM2350D je na českém a slovenském trhu již v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 8 099 Kč vč. DPH (324 Eur vč. DPH).

V případě zájmu o bližší informace, technické specifikace, komentáře k výrobkům nebo zájmu o výpůjčky produktů kontaktujte prosím naši PR agenturu LG-One:
Jan Řezáč      Senior Consultant +420 724 666 604 jan.rezac@lg-one.com

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, a to ve 112 provozech v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2010 získala společnost LG ocenění asociace EISA za Nejlepší produkt v poměru cena/výkon, za Nejlepší evropský kompaktní systém domácího kina a za Evropský ekologický mobilní telefon roku. LG se pravidelně účastní soutěží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). LG Electronics CZ je generálním partnerem klubu HC Sparta Praha. V letošním roce je LG Electronics CZ v České republice generálním partnerem Digital 3D filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který šel do kin celosvětově 19. května 2011.