Foťte dokonalé snímky i za snížených světelných podmínek s fotoaparátem Samsung EX1

Praha – 6. prosince, 2011 – Také se vám nedaří zachytit věrné snímky při snížených světelných podmínkách? Fotografie z baru, klubu nebo ulic nočního města vycházejí buď přesvětlené, nebo naopak tmavé? Nemusíte zoufat, vyzkoušejte již zavedený a oblíbený fotoaparát, pro který jsou toto ideální podmínky pro pořizování kvalitních fotografií. Vyzkoušejte Samsung EX1 a uchovejte štědrovečerní večeři v rodinném kruhu nebo oslavu Silvestra tak, jak probíhala ve skutečnosti. (TZ)

Jeho rychlý, ultraširoký objektiv Schneider KREUZNACH s unikátní světelností f/1,8 vám umožní získat vysoce kvalitní fotografie i za nepříznivých světelných podmínek.  Toho je docíleno tím, že v porovnání s ostatními kompaktními fotoaparáty propouští na svůj výkonný CCD snímač více světla. Fotoaparát Samsung EX1 tak nabízí bezkonkurenčně vysokou světelnou citlivost, která je ve spojení s rychlým obrazovým procesorem DRIMeIII zárukou vysoké kvality fotografií, bez ohledu na zhoršené světelné podmínky či rychlost fotografované scény.

Díky ohniskové vzdálenosti objektivu o velikosti 24 mm můžete s fotoaparátem Samsung EX1 pořizovat extrémně širokoúhlé záběry. S pomocí 3x optického zoomu pak vměstnáte do jednoho záběru skutečně všechny přátele v silvestrovských kloboučcích, s pozvednutými sklenkami sektu.

Fotoaparát Samsung EX1 vám díky třípalcovému výklopnému AMOLED displeji poskytne při fotografování naprostou kontrolu nad kompozicí, protože dovoluje fotografovat prakticky z libovolného úhlu včetně nadhledu či podhledu. Ve srovnání s klasickými TFT-LCD displeji, které se nacházejí na většině digitálních fotoaparátů, poskytuje AMOLED displej vyšší kontrastní poměr, sytější podání černé a věrnější, živější barvy i při prohlížení pod úhlem nebo na přímém slunečním světle. Displej AMOLED je také energeticky úspornější, čímž prodlužuje výdrž baterie. Během oslav tak jistě budete moci na jedno nabití zaznamenat třeba poslední chvíle končícího roku.

Aby vám z večera nic neuniklo kvůli manuálnímu nastavování clony
a závěrky, můžete využít technologii Samsung Smart Auto 2.0 pro automatické rozpoznání scény. Tato inteligentní funkce, kterou lze použít i při pořizování videozáznamu, zanalyzuje scénu, jež je právě v záběru,
a automaticky zvolí vhodné nastavení přístroje. Tím zaručí nejlepší možný výsledek s nejméně námahy a času. Vhod vám během Silvestra jistě přijde také funkce sledování objektů, jelikož díky ní snadno zachytíte objekty, které nemohou, nebo nechtějí zůstat v klidu.

Pokud oproti snadnosti použití upřednostňujete manuální kontrolu záběru, pohrajte si s poloautomatickými režimy fotoaparátu Samsung EX1 nastavením rychlosti závěrky nebo clony či s plně manuálním režimem pro celkovou kontrolu nad fotografování. Při použití těchto nastavení můžete experimentovat například s pomalejšími časy závěrky nebo s hloubkou ostrosti, a tím vytvořit neobvyklý pohled na svět.

Kdo stále nemá nápad na vhodný vánoční dárek, může pořídit fotoaparát Samsung EX1 za doporučenou MOC, která včetně DPH činí 8.990,- Kč.

Technické specifikace fotoaparátu Samsung EX1

EX1

Počet pixelů

10 megapixelů

Optický zoom

3x optický zoom / ultraširokoúhlý 24mm objektiv

Velikost LCD displeje

3,0” výklopný AMOLED displej

Objektiv

Schneider KREUZNACH
extrémně vysoká světelnost f/1,8

  • 24mm ultraširokoúhlý objektiv

Videosekvence

640×480 při 30 fps / H.264

Rozměry

114,3 mm x 63,2 mm x 29,2 mm

Speciální funkce

  • 3,0” výklopný AMOLED displej
  • duální stabilizátor obrazu (optický + digitální)
  • manuální ovládání: A/S/M
  • podpora formátu RAW
  • Smart Auto 2.0 (foto + video)
  • velký CCD snímač o rozměrech 1/1,7” s vysokou citlivostí
  • ovládání kolečkem umístěným vpředu na přístroji

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v 68 zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog