Strhující soundtrack Mass Effect 3

Hra Mass Effect 3, oceněná na letošním předávání cen Spike TV VGA jako „Nejočekávanější hra roku 2012“, nabídne poutavé hudební skladby, které vznikají pod vedením známých skladatelů a předních umělců. Soundtrack skvěle dokresluje příběh, v němž se hlavní hrdina – velitel Shepard – pouští do boje o osud Země proti nepřátelské mimozemské rase Reaperů. (TZ)

Podobně jako v předchozích titulech série Mass Effect se i v tomto případě ujmou talentovaní skladatelé klíčových úloh při komponování hudby pod vedením zkušeného audiotýmu studia BioWare. Na hudbě pro Mass Effect 3 se podílejí:

  • Clint Mansell, na Zlatý glóbus nominovaný hollywoodský skladatel, jenž pracoval například na snímcích Black Swan, The Wrestler a Requiem for a Dream.
  • Christopher Lennertz, na Emmy nominovaný hollywoodský skladatel, jenž se naposledy podepsal pod hudbou k filmu Horrible Bosses. Dříve složil hudbu k DLC Mass Effect 2: Overlord, Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker a získal Interactive Academy Award za hudbu pro Medal of Honor.
  • Cris Velasco, známý jako autor hudby pro sérii God of War, pracoval rovněž na DLC Mass Effect 2: Kasumi a Mass Effect 2: Arrival.
  • Sam Hulick, veterán série Mass Effect, má na kontě hudbu pro Mass Effect, Mass Effect: Bring Down the Sky a Mass Effect 2.
  • Sascha Dikiciyan, další veterán videoherní branže, je znám zkomponováním hudby pro TRON: Evolution a skladeb pro Mass Effect 2: Kasumi a Mass Effect 2: Arrival.

„Kouzlo titulů značky BioWare dodávalo vždy energii jejich příběhům a hudba je pro celý dojem ze hry velmi důležitá,“ říká Casey Hudson, výkonný producent série Mass Effect. „Každý ze skladatelů hraje důležitou úlohu v tom, jakou kombinací forem podkreslit dění a emoce v Mass Effect 3.“

Série Mass Effect je zasazena do sci-fi světa a jednotlivé tituly v sobě kombinují prvky špičkové střílečky, interaktivního a filmového způsobu prezentace příběhu a objevování vesmíru. Na konto si připsala již více než 200 cen (naposledy AIAS Interactive Achievement Award za hru roku 2011 pro Mass Effect 2) a patří tak mezi jednu z nejvíce oceňovaných sérií v historii videoher.

Více informací najdete na oficiálním webu Mass Effect 3 www.masseffect.com nebo na česko-slovenské komunitní stránce na Facebooku www.facebook.com/masseffect.czsk.

Tagged