Město Prešov pod Wi-Fi signálem díky moderním technologiím společnosti ZyXEL

Město Prešov se ve spolupráci se společností Slovanet rozhodlo svým občanům nabídnout nové moderní služby v podobě možnosti bezdrátového připojení zdarma. Obyvatelé centra města nyní mohou být neustále online. (TZ)

Občané města Prešov nyní mají šanci každý den využívat Wi-Fi připojení pomocí technologií ZyXEL, které mohou využívat k práci nebo zábavě a to kdekoli v centru města.
“Prešov chce byť moderné európské mesto a k tomu nepochybne patrí dostupnosť internatu na ciestach, kde je najviac l’udí.”, povedal prešovský viceprimátor René Pucher. Bezdrátové vlny bezplatného internetu je možné zachytit v lokalitách od Trojice, přes prostranství před Městským úřadem, park až po prostor před bagetérií.

Celou implementaci projektu a jeho kompletní provoz zajišťuje společnost Slovanet.
Infrastruktura je postavená produktech z portfolia společnosti ZyXEL. Hlavními prvky aplikovaného HotSpot řešení jsou bezdrátové přístupové body (AP – access pointy) NWA-3550, které zajišťují kompletní zasíťování prostoru kvalitním a bezpečným Wi-Fi signálem.

ZyXEL tak umožnil vybudování další rozlehlé bezdrátové sítě, která slouží k přenosu náročných datových toků.

O společnosti ZyXEL Communications Společnost ZyXEL Communications Corp byla založena v roce 1989 a nyní se jedná o předního světového dodavatele inovativních a spolehlivých internetových řešení. Od svého založení prošla společnost ZyXEL mnoha transformacemi. V dnešní době patří ZyXEL mezi několik málo společností na světě, které jsou schopny dodávat kompletní síťová řešení pro telekomunikační operátory, středně velké podniky a také domácí uživatele. Mezi telekomunikační řešení patří zařízení ústředen, zařízení pro instalaci u zákazníka, přístupová síťová zařízení (bezdrátová i s pevným připojením) a switche třídy carrier. Mezi řešeními pro středně velké organizace nalezneme unifikované bezpečnostní brány, LAN switche, WLAN zařízení a zařízení pro IP telefonii. Řešení Digital Home zahrnují zařízení pro síťové připojení a multimediální zařízení.