Datové úložiště Fujitsu ETERNUS CS 800 S3 mezi nejinovativnějšími produkty roku 2011

Praha, 3. ledna 2012 – Datové úložiště ETERNUS CS 800 S3 od společnosti Fujitsu bylo vybráno mezi čtyři nejvíce inovativní produkty roku 2011. Německý on-line magazín zařadil ETERNUS CS 800 S3 do své publikace Storage Magazine 1/2012, kde hodnotí uplynulý rok v oblasti ukládání dat a virtualizace.  (TZ)

Text ze Storage Magazine:

Fujitsu ETERNUS CS800 S3

Společnost Fujitsu důsledně pokračuje v technických inovacích výrobní řady ETERNUS a přichází s novou variantou modelu ETERNUS CS800 S3, která využívá 2,5″ pevné disky. Rychlejší hardware a větší šířka pásma poskytuje až dvojnásobný přenosový výkon v porovnání s předchozím modelem. Výkonné diskové pole RAID funguje jako server NAS i knihovna VTL. K síťovému připojení jsou k dispozici porty Ethernet s rychlostí 1 a 10 Gb/s a port FC s rychlostí 8 Gb/s. Firmy získávají systém na klíč s možností deduplikace a vzdáleného zrcadlení. (Storage Magazine, str.7)

Více informací na: http://www.speicherguide.de/download/dokus/storage-magazin_2012-1.pdf

Více informací o ETERNUS CS 800 S3: http://www.fujitsu.com/cz/about/resources/news/press-releases/2011/NAS_za__zen__spole_nosti_Fujitsu_pro_z_lohov_n__z_disku_na_disk.html

O Fujitsu Technology Solutions Česká republika

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a vznikla v roce 2008 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu-Siemens. V České republice nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Využívá koncepci dynamických infrastruktur (cloud computing) a k jeho klientům patří jak ty největší společnosti a instituce, kterým spravuje datová centra, infrastrukturu anebo poskytuje infrastrukturu jako službu (IaaS), tak střední nebo malé firmy a jednotlivci, které obsluhuje i prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR více než 100 lidí. Další informace o Fujitsu najdete na webu cz.fujitsu.com.

O společnosti Fujitsu Limited

Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je třetím největším poskytovatelem ICT řešení na světě. Jeho tým tvoří 173 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníkům v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Fujitsu patří k světovým lídrům v oblasti inovací a vlastní více než 34 tisíc patentů. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2011, dosáhly výše 54,6 miliard amerických dolarů. Více informací je k dispozici na webu www.fujitsu.com.