MSI Big Bang-XPower II – Eso pro overclockery

Společnost MSI představuje svou špičkovou základní desku osazenou čipovou sadou Intel X79 – Big Bang-XPower II. Nový nástupce modelu Big Bang-XPower, který je držitelem světových rekordů v přetaktování, slibuje stejně impozantní možnosti a výsledky v přetaktování procesorů i grafických karet. (TZ)

Hybridní digitální napájení s DrMOS II

Základní deska Big Bang-XPower II je v současnosti nejvýkonnější model od MSI. Díky použití špičkových komponent třídy MSI Military Class III, které zahrnují součástky nejnovější generace 3-v-1 řídících MOSFETů DrMOS II, celokovové zalité cívky (Super Ferrite Chokes – SFC), polymerové kondenzátory s tantalovým jádrem (Hi-c CAP) a kondenzátory s pevným dielektrikem (Solid CAP), MSI Big Bang-XPower II nenechá nikoho na pochybách o tom, že je to nejlepší model pro perfektní přetaktování, skvělou účinnost a dlouhou životnost.

Ideál pro extrémní přetaktování

Ve spolupráci s trojnásobným vítězem celosvětové soutěže v přetaktování MOA a mistrem overclockerů Jonem „Elmor“ Sandströmem společnost MSI vytvořila tu pravou desku pro přetaktování. Kromě vylepšených možností pro přetaktování CPU deska Big Bang-XPower II podporuje zapojení 4-way PCI Express Gen3 grafických karet v režimu NVIDIA SLI nebo AMD CrossFire a navíc se zdokonaleným napájením právě pro grafické karty. PCI Express sloty třetí generace je možné zapnout nebo vypnout pomocí PCI Express CeaseFire, což umožňuje snadnou diagnostiku nebo testování multi-GPU řešení.

Propracovaný systém chlazení

Výrazný design základní desky MSI Big Bang-XPower II koresponduje s jejím opravdovým OC potenciálem. Deska je postavena na speciálně navrženém OC PCB a pro účinné chlazení využívá koncept chlazení založený na řešení MSI SuperPipe, díky kterému nejsou zapotřebí žádné rušící aktivní chladiče a je zaručena vysoká životnost a spolehlivost.

Až 128 GB paměti

Velkolepě působících 8 DIMM slotů pro paměti DDR3-2400 MHz vedle patice procesoru umožňuje osadit aktuálně nejvyšší podporovanou kapacitu paměti na desktop PC.

Technické parametry

Processor Supports 2nd Gen Intel® Core™ i7 Processors for the LGA2011 Socket
Chipset Intel X79 Express Chipset
Memory support 8 DIMM support up to DDR3-2400 – 128GB max.
Expansion slots 4x PCI Express Gen3 x16 (1, 3, 5 ,7)
3x PCI Express Gen2 x16  (2, 4, 6, 8) bandwidth by PLX8608
Graphics Support 4-Way AMD® CrossFire™ & NVIDIA® SLI™ Technology
Audio Sound Blaster X-Fi MB2 – 8 Channel(7.1) HD Audio
Network Dual Intel 10/100/1000 Mb/s
Storage 2x Intel SATA 6Gb/s with RAID
2x ASMedia SATA 6Gb/s
4x Intel SATA 3Gb/s with RAID
USB 6x USB 3.0 (4x Rear I/O, 2x Internal)
10x USB 2.0 (6x Rear I/O, 4x Internal)
BIOS 3x Multi-BIOS II UEFI Interface
Power Input 24-pin ATX
2x 8-pin CPU
1x 6-pin PCI Express
Buttons & Switches Easy Button 3:
Power button
Reset button
OC Genie II button
Direct OC buttons (+0.1 MHz, -0.1 Mhz)
Multi-BIOS II button
CLRCMOS button (Rear I/O)
PCI Express CeaseFire x4
Multi-BIOS II switch x1